Kakao na vrásky

Ráda mlsáte? A trápí vás vrásky? Jak spolu tyto dvě věci souvisejí? Dva šálky horké čokolády pomohou vyhladit i hluboké vrásky.

Avšak není čokoláda jako čokoláda. Musíte dbát na to, abyste si čokoládu připravila ze skutečných kakaových bobů, a ne z náhražky, která je běžně dostupná v supermarketech.

JEDINĚ PRAVÉ

Už po dvanácti týdnech pravidelného pití horké čokolády vám vrásky začnou mizet.Musíte si však pohlídat, aby váš nápoj obsahoval alespoň 4 gramy pravého kakaa. Anebo si rovnou pořiďte vysokoprocentní čokoládu bez přidaného cukru. Ta by měla obsahovat nejméně sedmdesát pět procent kakaa nebo více, nikdy však méně.Pokud budete pít nápoj připravený z náhražky kakaa nebo z nekvalitní čokolády, určitě se žádným účinkem nepočítejte, ba naopak. Nejspíš přiberete na váze a zhorší se vám pleť. Dbejte tedy na pravidlo, že čím méně cukru a více kakaa, tím lépe.

BOBY, NEBO PRÁŠEK?

Z kakaa však nemusíte připravovat jen horkou čokoládu, můžete ho používat i při pečení dortů, do ovocných koktejlů nebo i k snídani například do ovesných vloček nebo jogurtu. Nejlepší je koupit si kakaové boby a rozemlít si je až doma, tak budete mít jistotu, že jde o skutečné kakao.
Pokud si ale boby chcete koupit rovnou namleté, pořádně si přečtěte etiketu. Jeho kvalitu obvykle poznáte už jen podle ceny. U pravého je samozřejmě vyšší.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden