Když chřipka zaútočí

Nachlazení a slunečné dny k sobě nejdou jen zdánlivě. V horkém počasí přibývá případů onemocnění, které se projevuje bolestí v krku a bývá nesprávně označováno jako letní chřipka.

Neblahé teplotní rozdíly Je vám horko a tak si, abyste se zchladili dáte vychlazené pivo nebo limonádu s ledem. Protože je na sluníčko přes třicet stupňů, nastavíte si klimatizaci v autě na dvacet jedna. V danou chvíli to může být příjemné, jenže prudké změny teplot dávají našemu tělu pořádně zabrat. Sliznice v krku nebo dýchacích cestách, která je vystavená takové změně se octne „v šoku“. Nedokážete si pak poradit s viry, které ji ohrožují a bolest v krku nebo rýma jsou na světě.

Posila pro tělo

Léčba „letní chřipky“ je méně složitá, než u chřipky pravé. Onemocnění navíc nemá tak vážný průběh. Pokud se obejde bez teplot, stačí zůstat den na lůžku a pak se zhruba týden šetřit. Vhodné je podávat přírodní preparáty na posílení imunity třeba s echinaceou, hlívou ústřičnou nebo rakytníkem. Bolest v krku zmírní pastilky s obsahem lokálního anestetika a desinfekčními účinku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden