Když vás trápí celulitida

Celulitida se netýká jen žen s nadváhou. I když budete štíhlá jako proutek, nemusíte se pomerančové kůži vyhnout. Jak se jí zbavit a jak jí předcházet?

Sprchujte se teplou i studenou vodou

Hned po ránu si rozhýbejte krevní oběh. Ve sprše si na sebe pouštějte střídavě teplou a studenou vodu. Sprchovým gelem si pak kůži masírujte ve směru hodinových ručiček, od kotníků ke stehnům.

Lymfatická masáž

Špatný oběh lymfatického systému také může nadělat pořádnou paseku. Proto vyzkoušejte lymfatickou masáž. Díky ní se rozproudí tok lymfy v podkoží, která v sobě nese toxické látky.

Skořicový zábal

Vyzkoušejte skořicový zábal. Zlepšuje spalování tuků! Do dvou kelímků bílého jogurtu nakapejte trochu olivového oleje a přidejte pět lžic skořice.Naneste na pomerančovou kůži a zabalte do fólie. Nechte působit alespoň třicet minut.

Nepřesolujte

Solte, co nejméně to jde. Navíc sůl můžete skvěle nahradit například česnekem. Sůl totiž pomáhá v těle zadržovat vodu, a to je špatně. Kvůli zavodnění se vám pak vytvářejí nevzhledné ďolíčky.

Potřebujete ryby

Zařaďte do jídelníčku i tučné ryby. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují průtok krve, díky čemuž zamezíte tvorbě pomerančové kůže. Dopřávejte si lososa, makrelu nebo sardinky.

reklama
reklama

Komentáře