Líčení, které omladí

Možnosti líčení jsou takřka nekončené. Stačí pár drobných změn a můžete z vaší tváře během několika minut vymazat třeba i pět až deset let.

Správný tah štětcem, menší nános pudru a řasenky, a pár dotyků pěnovým aplikátorem pomůže zakrýt nedostatky a naopak zdůraznit přednosti vaší tváře.

1 Emulze a málo make-upu

V průběhu dne se líčidla s oblibou usazují v drobných i hlubších vráskách, čímž je ještě více zvýrazňují. Pokud použijete takzvaný primer (bezbarvou emulzi, která sjednotí a vyhladí povrch tváře), není nutné nanášet make-up na celý obličej.

Na takto připravený povrch aplikujte malé množství make-upu pouze na místa, kde je to potřeba a zapracujte ho jemně prsty. Pudrem také šetřete. Nanášejte ho velkým štětcem pouze na zmatnění T-zóny (brady, nosu, čela).

2 Žádné třpytky

V okamžiku, kdy kolem očí objevíte první drobné vrásky a linky, přestaňte používat oční stíny s obsahem třpytek. Právě ty totiž zdůrazňují vrásky a přidávají roky navíc. Naopak hedvábné, matné oční stíny problematickou oblast kolem očí vyhlazují.

Ideální jsou stíny v barvě šampaňského, mandlí, medu či broskví. S nimi můžete nalíčit celé horní víčko, čímž oči rozjasníte.

3 Jen horní řasy

Pokud jste už překročila hranici čtyřicítky, navykněte si líčit pouze horní řasy, odpoutáte tak pozornost od vrásek, kruhů a jiných nedokonalostí spodních víček.

Pro výraznější vzhled se naučte pracovat s kleštičkami, které dají řasám správně nakroucený tvar a opticky otevřou oči. Řasenku aplikujte v několika vrstvách, ale pozor na slepování řas.

reklama
reklama

Komentáře