Na co dokážou muži žárlit

Za největší žárlivky jsou považovány ženy. Ovšem žárlivost někdy doslova cloumá i s muži. Myslíte si, že nejvíce jim vadí chlapi, kteří se za vámi na ulici otáčejí? Možná. Ale mnohem častěji žárlí na úplně jiné věci.

Například na své dítě. Zejména jde-li o vašeho prvního potomka. Po jeho příchodu do rodiny se totiž vše točí jen kolem dítěte a muž je najednou na druhé koleji. Velice proto záleží na vás, jak i přes všechny povinnosti dokážete alespoň část své pozornosti věnovat i svému muži.

Kamarád taky rád

Místo, aby žárlili na případné nové potencionální milence, žárlí na bývalé partnery své ženy. Většina mužů v sobě prostě nosí majetnický sklon a nedokáže si představit, že právě tu jejich ženu měl i jiný muž.

S tím souvisí i jejich ostražitost, pokud jde o vaše mužské kamarády. Pánové totiž na čisté kamarádství mezi mužem a ženou nevěří. Jejich žárlivost je však v tomto alespoň trochu oprávněná. Vy byste jeho kamarádky asi také nesnesla. Proto je dobré se řídit heslem: Nedělej druhému, co nechceš, aby dělal tobě. Pokud tedy máte kamaráda, mělo by to mít určité hranice.

Vaše úspěchy mu vadí

Když partner žárlí na vaše úspěchy, má zřejmě nízké sebevědomí. To platí často i v případě, že žárlí na vašeho šéfa. Váš nadřízený má v očích vašeho muže nad vámi určitou moc, navíc v oblasti, kterou on nemá šanci nijak ovlivnit.

Navíc, pokud jde o muže v nějaké opravdu významné funkci, může ho pokládat za jakousi hrozbu, jako silnějšího samce. Můžete ho vyslechnout, říct mu své stanovisko, ale nelze mu přece do nekonečna opakovat, že se svým šéfem nic nemáte. Jak takovou situaci zvládne, záleží zase jen a jen hlavně na partnerově sebevědomí a jeho důvěře ve vás.

reklama
reklama