Nedokážu se osvobodit od vztahu se ženatým mužem!

Noc poté, co jsem se dozvěděla, že je ženatý, jsem probrečela!

Stává se, že to, co člověk u druhých odsuzoval, zasáhne s plnou silou jeho samotného.  

Nevěra mi vždycky připadala jako projev slabosti. Pokud máme někoho rádi, tak ho přece nebudeme podvádět. Můj postoj se ještě prohloubil, když jsem se s ní setkala ve dvou případech ve svém blízkém okolí. Nejprve jsem zjistila, že můj muž má už delší dobu tajnou milenku. Strašně se mě to dotklo. Ranilo mě to. Nedokázala jsem se s tím smířit, i když mě manžel po odhalení ujišťoval, že šlo jen o tu postel a ne o city. Rozvedla jsem se s ním. Druhým případem pak byla dcera Kamila. Ta mi jednoho dne prozradila, že chodí se starším ženatým mužem a čeká, až se rozvede. Vyvolalo to mezi námi dost silný konflikt a dlouho jsem s Kamilou odmítala mluvit.

Stalo se to na školení

Dcera si šla tvrdě za svým a nakonec dosáhla toho, co chtěla. Její ženatý milenec se skutečně rozvedl a za půl roku si ji vzal. Můj chlad roztál, když Kamila čekala dítě a já se po narození vnučky stala v pětačtyřiceti letech babičkou. V té době jsem netušila, že také na mě čeká podobný typ vztahu. Kdyby mi to býval někdo tehdy řekl, asi bych se na něho pěkně zle obořila. Láska si ale nevybírá, jak jsem zjistila o rok později. Byla jsem už dost nešťastná z toho, že jsem pořád sama. S kamarádkou Alenou, která byla také rozvedená, jsme si říkaly, jak to mají rozvedené ženy ve středním věku těžké. A pak jsem potkala Jakuba. Stalo se to na podnikovém školení, kam přijeli i lidé z jiných firem. Každý z nás nosí někde v koutku srdce svůj ideál a doufá, že v životě najde někoho, kdo se mu alespoň přiblíží. V okamžiku, kdy jsem Jakuba spatřila, jsem měla nepopíratelný pocit, že jsem ten ideál právě spatřila!

Zamilovaná jako v mládí

Doslova jsem Jakuba hypnotizovala, aby se na mě také podíval. Podařilo se mi to, asi vycítil můj pohled. Potěšilo mě, když jsem v jeho očích uviděla zájem a když se pousmál. Seděli jsme při jedné z přednášek nedaleko sebe. Připadala jsem si jako kdysi dávno na střední škole, když mi Jakub poslal psaníčko a v něm pozvánku na rande! Přiznám se, že v tu chvíli jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že může být ženatý. Sešli jsme se o přestávce mezi přednáškami. Získal si mě hned prvními slovy. Netušila jsem, že se v mém věku ještě žena může zamilovat jako nějaká patnáctiletá středoškolačka. Dokonce jsem cítila, že se červenám. Školení bylo jednodenní a Jakub k večeru odjížděl do jiného města, kde bydlel. Vyměnili jsme si telefonní čísla a slíbili jsme si, že budeme dál komunikovat. Šlo to hrozně rychle, další „rande“ jsme měli za dva dny. Jakub za mnou přijel a když se pak se mnou loučil, věděla jsem, že jsem zamilovaná naprosto beznadějně.

Před dcerou by mi bylo trapně

Byla jsem ochotná a připravená příště jet za Jakubem, ale když jsme si volali, řekl, že by to nebylo vhodné. Vzápětí jsem dostala ledovou sprchu. Upozornil mě, že je ženatý. Prý sice jen formálně a hlavně kvůli majetku, ale nechce na tom nic měnit. Probrečela jsem tehdy celou noc. V duchu jsem si připomínala, jak mě ranila manželova nevěra a jak jsem reagovala na svoji dceru. Bojovala jsem sama se sebou. Jedna část ve mně by nejraději rozvíjející se vztah s Jakubem hned přerušila. Druhá část to ale kategoricky odmítala. City pak zvítězily nad rozumem. Řekla jsem si, že mě taková velká a náhlá láska už nemusí v životě nikdy potkat. Všechno tedy dál pokračovalo. Alibisticky jsem si říkala, že přece můžu kdykoliv všechno ukončit. Situace je dnes taková, že ses Jakubem scházím už tři roky. Vím, že je to neperspektivní vztah a nemůžu čekat, že by se můj přítel někdy rozvedl. Nedokážu se ale od toho osvobodit. Dcera i bývalý manžel vědí, že někoho mám. Nemají ale tušení, že se jedná o ženatého muže. Kdyby se to dozvěděli, asi bych se hanbou propadla – ale s Jakubem bych se stejně nerozešla!

Monika D.(49), Přerov

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden