Nové mléko Brit Care Kitten Milk pro zdravý vývoj koťat

Společnost VAFO PRAHA, přední český výrobce krmiv Brit pro psy a kočky, přichází se superprémiovou mléčnou náhražkou Brit Care Kitten Milk. Mléko je zdrojem všech živin potřebných pro správný vývoj novorozených koťat. Slouží jako plnohodnotná strava v případě nedostatku mateřského mléka - od narození až do přechodu na granule či jinou stravu. Je určeno i pro březí a kojící kočky a pro kočky v rekonvalescenci.

Alternativa mateřského mléka

Náhradní mléko je vhodnou alternativou v případě, že kočka nemůže z různých důvodů mláďatům poskytnout mateřské mléko nebo jeho dostatek. Kravské mléko je v tomto případě nevhodné, protože organismus koťat není schopný jej dobře strávit. Vhodnou mléčnou náhražku představuje nové mléko Brit Care Kitten Milk s obsahem kolostra, které tvoří kompletní krmivo pro novorozené kočky. Jeho vysoká chutnost navíc zajišťuje jeho bezproblémový příjem u mláďat. Mléko podporuje laktaci, a proto je vhodné i pro březí a kojící kočky a pro kočky v rekonvalescenci.

Důležité živiny – kolostrum, probiotika a taurin

U náhradního mléka je důležité, aby bylo co nejpodobnější tomu mateřskému a novorozeným koťatům zajistilo všechny výživné látky potřebné pro jejich správný vývoj. Brit Care Kitten Milk proto obsahuje tři nezbytné složky – kolostrum, probiotika a taurin.

Kolostrum posiluje imunitu

Mlezivo neboli kolostrum je první stravou kotěte po porodu. Tvoří se v mléčné žláze kočičí matky již několik dnů po porodu. Kolostrum obsahuje velké množství bílkovin a tzv. imunoglobulinů – protilátek, kterými maminka pomáhá utvářet imunitu koťat a chránit jejich zdraví na samém začátku jejich života.

Probiotika na podporu rovnováhy střevní mikroflóry

Správně fungující trávicí mikroflóra a probiotika jsou důležité pro rozvoj imunity. Dostatečné množství probiotik zajišťuje rovnováhu střevní mikroflóry, která minimalizuje výskyt zažívacích problémů.

Taurin pro správný vývoj srdce a oční sítnice

Taurin je nezbytný pro zdravý vývoj srdce a zraku. Koťata rychle rostou a zvětšují svalovou masu, proto je třeba zajistit jeho dostatek. Při jeho deficitu u koček dochází k poruchám reprodukce, poruchám růstu a ztrátě hmotnosti. Jeho nedostatek může způsobit i nevratnou destrukci sítnice oka vedoucí až k oslepnutí. Nejbohatším zdrojem taurinu jsou živočišné potraviny, hlavně maso a ryby.

V potravě koťat nesmí chybět ani dostatek tuků s vysokým obsahem esenciálních mastných kyselin důležitých pro správný vývoj a zdraví kůže, srdce, mozku, kloubů a v podstatě kompletní vývoj jedince na počátku jeho života. V neposlední řadě by mléko mělo obsahovat optimální množství laktózy, jež slouží jako zdroj pohotové energie pro koťátka.

Jak krmit a přechod na pokračovací stravu

Mléčná náhražka Brit Care Kitten Milk slouží jako plnohodnotná strava od narození do přechodu na granule či jinou stravu. Od 1. měsíce věku koťata mohou dostávat superprémiové krmivo Brit Care Cat Crazy I’m Kitten a v dospělosti následně přejít na jiné krmivo z širokého sortimentu značky Brit Care.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden