Propíchnout, nebo nastřelit?

Pokud nenosíte náušnice od malička a právě se odhodláváte nechat si dírky konečně udělat, vyvarujte se domácí akci, i když vás kamarádka přesvědčuje, že stačí namočit jehlu do vodky a jde se na věc. Neposlouchejte a obraťte se na odborníky.

Objednejte se k lékaři

Nejlépe ke kožnímu. Ten vám ucho propíchne speciální jehlou s kanylou. Počítejte s trochou bolesti, ranka většinou moc nekrvácí. Náušnice si musíte přinést už s sebou. Vhodné jsou výrobky ze zlata, stříbra či lékařské oceli, rozhodně ne bižuterie. Po zákroku je třeba dírku čistit lihem a potírat protizánětlivou mastičkou, aby se předešlo hnisání. Pokud by se objevila alergická reakce na materiál náušnic, takže budete muset vyměnit za jiné.

Do piercingového salónu

Další možností, je nechat si udělat dírku do ucha nastřelovací pistolí ve zlatnictví nebo v salónu, kde mají i nabídku náušnic. Ihned po zákroku dostanete do uší provizorní náušnice z lékařské oceli nebo titanu. Ty musíte nosit asi 3 týdny a pak si teprve nasadit jiné.

Další už jen nastřelit

Nastřelení musíte zvolit v případě, pokud už náušnice v lalůčku máte, ale chcete ještě několik dalších. Chrupavčité části uší lékaři píchají neradi. Kritici nastřelování náušnic tvrdí, že na uchu je mnoho akupresurních bodů, které se při tomto zákroku mohou porušit. Lékaři ale uklidňují, že dosud nebylo definované žádné onemocnění, jež by vzniklo jako následek porušení ušního lalůčku.

reklama
reklama

Komentáře