se dá vyléčit

Vzniku žaludečních vředů napomáhá i stres a častá nervozita, hektický styl života a v neposlední řadě taktéž alkohol. Naštěstí se dají léčit.

Čemu se vyhýbat?

Zapomeňte na všechna tučná a mastná jídla. Vhodná pro vás nejsou ani ta kořeněná nebo hodně pálivá.Mohou vám totiž projevy žaludečních vředů mnohonásobně zhoršit. Vyhýbejte se také všemu, co obahuje kofein, nejen kávě, ale i colovým nápojům, sladkým limonádám, nebo silným čajům. Rovněž je zapotřebí omezit sladkosti.Měli byste rovněž dbát na to, abyste každé jídlo pečlivě rozžvýkali. Každému jídlu věnujte delší dobu, než jste obvykle zvyklí. Nehltejte a také raději jezte menší porce pětkrát denně, než abyste si dávali třikrát denně velká jídla. Tak bude mít vaše tělo více času na zpracování potravy.

Co vám v jídelníčku nesmí chybět?

Co byste naopak do svého jídelníčku zařadit měli, jsou brambory a jáhly, protože obsahují spoustu vitaminu C a jsou zásadité.Výborné jsou i mandle. Rovněž se doporučuje konzumace kysaného nebo čerstvého zelí ve formě čestvě vymačkané šťávy. Skvěle totiž pročištuje a dezinfikuje žaludeční trakt. Jeden litr šťávy denně urychluje hojení vředů.

Do salátů či polévek můžete přidávat lněné semínko, které vytváří v zažívacím traktu ochranný povlak. Nebo si ze semínka udělejte nápoj. Zhruba 200 g semínka namočte ve 200 ml vlažné vody. Nechte je tam zhruba čtyři hodiny.Následně si dávejte vždy dva doušky před každým jídlem.

Vhodné bylinky

Puškvorec a máta jsou bylinky na žaludeční, ale i dvanácterníkové vředy tou nejlepší volbou. Puškvorec obecný totiž podporuje látkovou výměnu a čistí organismus. Kořen z bylinky roztlučte v hmoždíři na prášek. Následně vsypejte dvě špetky prášku do 1 dcl vlažné vody a ihned vypijte. Užívejte dvakrát denně půl hodiny před jídlem. Tuto léčbu opakujte po dobu dvou až třech týdnů a následně ji na měsíc přerušte a pak zase opakujte.

Naopak čaj z máty vám pomůže od bolesti a křečí. Jednu čajovou lžičku čerstvé máty přelijte 200 ml vroucí vody, louhujte pět minut a pak vypijte. Čaj můžete pít bez obav každý den. Taktéž si můžete koupit nebo vyrobit žaludeční čaj.Nasbírejte si lipový květ, připravte si lněné semínko, puškvorec lékařský, mátu a fenykl. Lžičku této směsy zalijte 2 dcl vroucí vody, deset minut louhujte a pak sceďte. Čaj pijte pravidelně třikrát denně.

Sáhněte po výživových doplňcích

Velmi účinná je chioská masticha Jde vlastně o pryskyřici řečíku lentišku, která se získává na jednom malém řeckém ostrově. V posledních letech je však dostupná i u nás v lékárnách i na internetu.Nejčastěji se užívá ve formě sypkého prášku..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden