Sen mi zachránil život

Celý život mě provázel stejný nádherný sen. Myslela jsem si, že věští krásnou budoucnost. Netušila jsem, že mi ukazuje hrůzostrašnou věštbu.

Pamatuji si jej velmi živě. Zdál se mi za život několikrát. Hleděla jsem na nádherné červánkové nebe. V hlavě jsem si říkala, že tak kouzelné nebe jsem ještě nikdy neviděla. Bylo mnohem červenější než jindy. Vše bylo jako v nějaké pohádce.

S úsměvem jsem zírala na lidi kolem, nikomu jsem ale neviděla přímo do obličeje. Ruch okolí byl v ozvěně. Stála jsem na kolejích, do nádraží přijížděl velký vlak a troubil. Jel neuvěřitelnou rychlostí a já cítila velkou úlevu, že konečně přijel.

Pátrala jsem po významu

Často jsem nad tímto snem přemýšlela. Byl pro mě velkou záhadou a netušila jsem, co může symbolizovat. Jako mladá studentka jsem prolistovala různé snáře, ale každý sděloval něco jiného. A tak jsem se rozhodla najít věštkyni.

Vyslechla můj příběh a pak mi řekla, že důležité je, jaký mám z toho snu pocit. Byl kladný, pro mě vysvobozující. Poslala mě domů s odpovědí, že můj sen znamená životní změnu, která pro mě bude úžasná, čeká mě cesta do ráje a naplnění toho, co si přeji. Můj život bude překrásný.

Velká láska

Doteď přemýšlím, jestli věštkyně byla tak daleko od pravdy nebo naopak vše vyvěštila geniálně přesně. Bláznivě jsem se zamilovala do svého spolužáka. Zdálo se, že se věštba plní.

Můj život se zdál ideální. Vzali jsme se a vše bylo jako v romantickém filmu. Později se nám poštěstilo a čekali jsme spolu děťátko. Jak se ale po čase ukázalo, osud měl s námi jiné plány.

Všechno skončilo

Manžel pracoval na stavbě a nešťastnou náhodou spadl. Zemřel na místě. Ze mě se tak stala předčasně vdova. Pod vlivem šoku jsem dítě potratila. Ztratila jsem vše, na čem mi v životě záleželo. Neměla jsem nic, jen silný zármutek, který mě sžíral.

Osudný okamžik

Ten den jsem měla jet k rodičům. Stála jsem na nádraží a najednou jsem se podívala nahoru. Říkala jsem si, že tak nádherné nebe jsem ještě neviděla. Bylo krvavě rudé. Usmívala jsem se a s klidnou duší vykročila na koleje.

Cítila jsem náhle obrovskou úlevu. To je má cesta! Byl to možná okamžik, ale pro mě zpomalený film. S úsměvem jsem hleděla před sebe, jak konečně jede! Vlak se řídil přímo na mě.

Našla jsem smysl života

V poslední chvíli jsem náhle uskočila stranou a probrala se ze svého omámení. Byl to přesně ten můj sen, který se mi zdál od dětství. Asi jsem si v tu osudnou chvíli měla vybrat cestu.

Zda to skončit a odejít za těmi, které jsem milovala a ztratila, nebo se vzchopit a žít dál. Od té doby se mi sen už nikdy nezdál. Byla to varovná věštba, kterou jsem porazila. V tu chvíli se v mém životě hodně změnilo. Jako bych porazila nějaké prokletí.

Olina J. (66), Sokolov

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden