Speciální holandský řízek s pažitkou

Ve svém rozhlasovém pořadu Pochoutky na talíři ochutnala Naďa Konvalinková typické české jídlo, které připravil šéfkuchař Libor Baďura. Bylo prý tak vynikající, že od té doby jej prý vaří návštěvám často.

Ingredience: 600 g vepřového bůčku staženého z kůže, 300 g sýra Eidam (30%), 75 až 100 ml mléka, sůl, pepř, 2 vejce, olej, pažitka

Trojobal: vajíčko, hladká mouka, strouhanka, špetka pepře

Postup: Maso opereme, osušíme, zbavíme kůže, vykostíme a odstraníme všechny chrupavky. Bůček nakrájíme na pruhy a nameleme na střední hrubost. Přidáme nastrouhaný sýr nahrubo a dobře promícháme. Do hmoty přidáme vajíčka, zalijeme mlékem, vše opravdu dobře promícháme a dáme alespoň na hodinu odležet do lednice. Po odležení přidáme do hmoty jemně nakrájenou pažitku, se solí jsme velice opatrní a vytvarujeme řízky, které ještě obalíme v trojobalu. Na pánvičce rozpálíme slunečnicový olej a řízky smažíme tak, aby byly při smažení ponořené celé v oleji. Jeden řízek smažíme 7 až 10 minut z každé strany. Opatrně při obracení, pokud ho budeme provádět často, tak se z masa dostává zbytečně více šťávy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden