Strašák zvaný celulitida

Pomerančovou kůži neboli celulitidu zná většina žen a nezáleží na tom, kolik vám je let. Proto se snažte jí předcházet.

Prevencí je celkový zdravý životní styl spojený s pestrou stravou, dostatečným příjmem tekutin a pohybem. Ten posiluje svaly v oblasti hýždí, břicha i stehen a umí kůži dostatečně prokrvit, čímž ji udělá pevnou a krásnou. Zatočte s ní pomocí masáží a bylinek.

Pravidelné masáže

Nevzhledné dolíčky v pokožce se vyplatí řešit už při počátečním objevení prvních projevů. Svůj význam má používání speciálních přípravků, jako jsou gely a krémy, jež jsou spojené s ruční masáží kritických oblastí těla.

Základem je však pravidelnost. Každodenní masáž provede s nevzhlednou dolíčkovou kůží učiněné zázraky. Pořiďte si speciální masážní pomůcky, kterými pořádně prokrvíte postižené partie, například umělohmotné nástroje se speciálními bodlinkami nebo hrubý kartáč.

Masáž můžete provádět přímo ve sprše. Poté na pokožku naneste přípravky, které jsou určené pro boj s celulitidou, a pořádně je do pokožky promasírujte.

Břečťan pomůže k vyhlazení kůže

Další možností je použít bylinky. Natrhejte si 15 listů břečťanu popínavého, zalijte je 500 ml vody a nechte jej pod pokličkou asi na 30–40 minut. Vodu slijte a listy rozmixujte s 100–150 ml panenského olivového oleje na hustou kaši.

Tu poté naneste na stehna, břicho nebo zadeček a nechte přibližně půl hodiny působit. Po uplynutí této doby se omyjte vlažnou vodou. K vyhlazení pokožky i úbytku centimetrů se používají také bylinné zábaly s výtažky z rašeliny, mořských řas, skořice, bahna z Mrtvého moře nebo břečťanu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden