Tip, jak rozzářit pleť, když jste se moc nevyspala

Pokud jdete pozdě spát, dopřejte si dva polštáře najednou. Obličej bude ráno méně oteklý, protože voda se nebude zadržovat v pokožce. Zachránit vás může také maska s kyselinou hyaluronovou nebo s vitaminem E.

Pleťová výživa

Pečlivě se odličte a na vyčištěnou pleť použijte kvalitní sérum a pleťový krém. Nezanedbávejte ani okolí očí a krk. Stárnutí kůže je v těchto místech vidět nejvíc, proto je třeba dbát na prevenci. Totéž platí u ranního čištění pleti.

Krouživými pohyby masírujte obličej čisticím mlékem s důrazem zejména na citlivé partie očí a rtů. Tvář opláchněte studenou vodou, která významně přispěje ke stažení cév, zmírní zarudnutí kůže a zbaví vás otoků.

Jemný make-up

Opuchlý obličej se nesnažte ukrýt pod nánosy líčidel. Použijte tónovaný BB krém, který rozjasní a barevně sjednotí pleť. Tvářenkou si dopřejte její broskvový nádech a řasenkou výrazné oči.

Vnitřní výživa

Dejte šanci přípravkům s kolagenem. Každý večer si dejte denní doporučenou dávku. Kolagen je základní bílkovinovou složkou a zajišťuje soudržnost, pružnost a regeneraci kůže, chrupavek a kostí. Po probdělé noci potřebuje pokožka bohatou hydrataci. Vypijte tedy alespoň 1,5 litru vody, abyste se zbavila toxinů.

reklama
reklama

Komentáře