Moje sladké tajemství

V boji s únavou pomůže příroda

Někdy máme pocit, že toho na nás život naložil trochu moc. Pořád někam spěcháme a tak není divu, že se občas cítíme unavení. Než se začnete shánět po chemicky vyrobených životabudičích, vyzkoušejte sílu léčivých bylinek.

Ženšen podporuje vytrvalost a kondici

K odstranění únavy můžete využít různé přípravky vyrobené z léčivých bylinek. Ať už se jedná o čaje, tinktury nebo osvěžující koupele. Uvařte si třeba čaj z máty peprné, která pomáhá zlepšit náladu. Nebo si v lékárně koupte produkty, které obsahují ženšen. Ten totiž podporuje vytrvalost a fyzikou kondici.

Zaměřte se na očistu jater

Při řešení únavy byste se měli v první řadě zaměřit na očistu a podporu jater. Tady pomůže ostropestřec mariánský nebo kopřiva, která umí detoxikovat celý organismus. Čaj z kopřivy si připravíte velice jednoduše tak, že 2 lžíce mladých kopřivových špiček zalijete šálkem vroucí vody a necháte 15 minut louhovat. Pak scedíte a vypijete.

Osvědčený čaj proti únavě

Smíchejte po 1 čajové lžičce kmínu, majoránky a fenyklu a přidejte ještě 1 snítku tymiánu a 1 bobkový list. Vše zalijte 750 ml vody a přiveďte k varu. Nechte 7 minut probublávat, pak seďte a popíjejte během celého dne.

Čaj pro lepší soustředění

Čaj pro lepší soustředění

Rozdrťte 10 g plodů klanoprašky i se semeny a zalijte je 200 ml horké vody. Nechte 20 minut louhovat. Neceďte a až vypijete čaj, můžete lžičkou sníst i plody. Čaj z klanoprašky zlepšuje soustředění a napomáhá regeneraci a ochraně jater.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden