Co je doopravdy štěstí

Definovat štěstí není jednoduché. Může být úplně prosté a na dosah ruky, ale přesto po něm můžete celý život marně toužit…

Pravda. Kdo z vás se bude topit ve štěstí, když nemá pomalu ani na jídlo. Ale lidi dost často trápí i problém opačný. Mají takřka vše, a štěstí pořád ne a ne polapit. Přitom jedno moudré přísloví praví: „Až kvůli štěstí projdeš celý svět, zjistíš, že stálo před tvými dveřmi.“

Za peníze ho nekoupíš

Odborníci už dávno zjistili, že neexistuje souvislost mezi štěstím a majetkem, štěstím a IQ, dokonce ani štěstím subjektivním a objektivními důvody ke štěstí. Koutky nahoru k úsměvu dokáže zvednout každý, ale štěstí v očích, to, co z vás skutečně vyzařuje, nezfalšujete ničím.

Důležité je denně pracovat na své spokojenosti. Od spokojenosti ke štěstí je to pak jen krůček. Zkuste se ve vzpomínkách vrátit do okamžiku, kdy jste byla opravdu šťastná. Vybavíte se vám zvuky, chutě, vůně té situace…

Jak být šťastným

Mezi základní předpoklady,jak být spokojený a šťastný, je pocit vděčnosti. Probouzejte se s vděčností, že sjte na tomto krásném světě. Choďte často do přírody, kde naberte dostatek nových psychických sil.

Braňte se odsudkům a buďte laskaví. Svou pozornost zaměřte především na to, co se daří a nikoli na to, co jde ztěžka nebo vůbec. Žijte aktivní společenský a kulturní život, cvičte, tancujte. Štěstí do jisté míry znamená převzít zodpovědnost za svůj život.

Já se rozhoduji, jaký zaujmu postoj k té které situaci. Znamená to žít svůj život vědomě a ne v podvědomých reakcích, automatických vzorcích našeho okolí, médii či reklamou. Takový postoj k životu je třeba neustále trénovat, vnímat svoje emoce, pocity a rozhodování.

Klást si otázky: Co můžu udělat pro to, abych se cítila lépe? Co musím změnit na sobě? Kolem sebe? Jak chci, aby vypadal můj život? Co všechno mi brání v tom, abych mohla žít plnohodnotný a šťastný život? Z 50 % je nám prý štěstí dáno geneticky. A celých 40 % je naše rozhodnutí, náš postoj k té situaci. Tak se štěstí nebojte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...