Dětství legendární herečky Audrey Hepburn krutě poznamenal její otec!

„Narodila jsem se s neuvěřitelnou touhou milovat.“

Jedna z nejkrásnějších světových hereček Audrey Hepburn (+63) měla šlechtický původ a ve své první slavné roli hrála princeznu. Vlastně ji ani moc hrát nemusela.

Celé jméno slavné Evropanky, která dobyla Hollywood, herečky Audrey Hepburn (+63) znělo Edda Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston. Maminka pocházela ze starého nizozemského šlechtického rodu, takže Audrey proudila v žilách „modrá krev“.

Také vás může zajímat ...

Nemusela proudit dlouho, v přímém ohrožení života se ocitla už šest týdnů po narození, kdy onemocněla černým kašlem. Těžko říct, jestli k uzdravení pomohly maminčiny modlitby, každopádně Audrey – naštěstí pro svět – nemoc překonala.

Vyhodila ho po nevěře!

S otcem neměla Audrey moc pěkný vztah. Byl to sice bohatý muž, který pracoval jako ředitel banky, ale jinak se jednalo o namyšleného sobce. Když bylo budoucí hvězdě šest let, otec rodinu opustil. Musel, protože jeho žena ho přistihla přímo při nevěře s chůvou.

Audrey se s ním pak nestýkala ani v době, kdy z ní byla slavná dospělá žena. Odchod táty jí ale poznamenal, uzavřela se do sebe a před lidmi byla plachá. Své citové a psychické problémy řešila tím, že jedla pouze čokoládu a jakoukoliv jinou stravu odmítala. V době, kdy vypukla druhá světová válka, bylo Audrey deset let.

Do Holandska, kde s matkou a nevlastními bratry žila, vstoupili nacisté o rok později – a ona se zapojila do odboje. Pomáhala vybírat peníze prostřednictvím svých baletních vystoupení a pracovala jako dobrovolnice v nemocnici.

O baletní kariéře tajně snila, ta jí ovšem nebyla dopřána. Jednak byla hrozně hubená kvůli válečné podvýživě, jednak měřila 169 centimetrů, což bylo na baletku málo. Ani tak to po válce nevzdávala, osud si pro ni ale připravil jinou cestu ke slávě.

Milenec nemohl mít děti!

V roce 1948 žila Audrey v Londýně a pokračovala tam ve studiu baletu. Do tanečního studia jednoho dne přišel jistý holandský filmař, který hledal do svého cestopisného snímku tanečnici. Jakmile uviděl Audrey, neváhal ani minutu.

Tohle účinkování před kamerou jí sice ještě neproslavilo, ale pomohlo jí v rozhodnutí, čemu se chce v životě věnovat. O tři roky později se Audrey náhodně setkala se slavnou spisovatelkou Colette (+81) a ta jí doporučila pro svoji hru na Broadwayi.

Kritici byli z výkonu mladé krásky nadšeni. Hned nato přišla přelomová filmová role princezny ve slavném romantickém snímku Prázdniny v Římě. Audrey za ni získala Oscara a stala se hvězdou světového formátu. V soukromí ale tolik štěstí neměla.

Než se poprvé provdala, prožila dva silné vztahy. S britským průmyslníkem Jamesem Hansonem (+82) byla dokonce zasnoubená, ale svatbu nakonec oba odvolali. Skandální byl pak její vztah s hercem Williamem Holdenem (+63).

Ten byl ženatý, což Audrey nevadilo. Nakonec jí odradilo to, že její milenec kvůli prodělané vasektomii (mužské sterilizaci) už nemůže mít děti.

Na pohřeb přišel i Mel

Na jednom večírku se Audrey seznámila s jiným hercem, Melem Ferrerem (+90). Ten byl o dvanáct let starší a třikrát rozvedený. To mladou herečku neodradilo a v roce 1954 si ho ve Švýcarsku vzala. Chtěla se co nejdříve stát matkou a obětovala tomu i část své kariéry.

Dvakrát ale o vytoužené dítě přišla – ten druhý případ nastal, když při natáčení jednoho filmu nešťastně spadla z koně. Nakonec se přece jen dočkala syna. Manželství vydrželo čtrnáct let. Důvodem rozvodu byla mimo jiné Melova žárlivost na úspěšnou kariéru své ženy.

Herečka se pak provdala ještě jednou za italského lékaře a narodil se jí druhý syn. Později s hraním postupně přestávala a zaměřila se na charitu. Začátkem 90. let jí v Africe přepadly silné břišní bolesti. Bohužel to nebyla infekce, jak se nejdříve domnívali lékaři, ale pokročilé stádium rakoviny.

Audrey dlouho netrpěla – začátkem dalšího roku poklidně zemřela ve spánku. Na její pohřeb přišel i Mel Ferrer, její první manžel a proléval slzy nejen s ostatními, ale vlastně s celým světem!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...