Domácí kapky pro posílení ledvin

Pampeliškové kapky by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Jsou totiž účinným antioxidantem, podporují činnost celé močové soustavy a jater a mají pozitivní vliv na trávení.

Budete potřebovat:

Také vás může zajímat ...

Příprava pampeliškových kapek je velice jednoduchá.Pro jejich výrobu budete potřebovat jen 2 lžíce nadrcených sušených kořenů smetánky, který si můžete koupit v lékárně, a 300 ml 60% lihu či kvalitní pálenky.

Postup přípravy

Drcené kořeny zalijte lihem a vše nechte 14 dní na teplém místě louhovat.Nesmíte zapomenout alespoň 2x denně důkladně protřepávat. To aby se do lihu uvolnily všechny léčivé látky. Po uplynutí této doby pečlivě přeceďte, třeba přes jemné čisté plátno, nalijte do tmavé, dobře uzavíratelné sklenice, a uskladněte v lednici.

Správné dávkování

Po dobu 4 týdnů užívejte 3× denně 25 kapek nakapaných do 300 ml vlažné vody. Pampeliškové kapky jsou prospěšné i při zvýšeném krevním tlaku, krevním cukru a cholesterolu. Rovněž prospívají krevnímu oběhu a významně tak zlepšují činnost srdce.

Pokud se pro jejich výrobu a užívání rozhodnete, jistě nebudete litovat. Pampeliškový kořen lze využít k přímé konzumaci, slouží jako náhražka kávy a dá se z nich připravit čaj.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...