Dvakrát se Karel Gott stal otcem, aniž by to předem plánoval!

Všechny lásky Karla Gotta Díl třetí: Matky a dcery

Životem legendárního zpěváka prošla i spousta krátkodobých známostí. Drtivá většina z nich zůstala bez následků. Ve dvou případech se ale Karel Gott (+80) dozvěděl, že na svět přišly jeho dcery. Zachoval se ale tak, jak mu to bylo vlastní, čili jako džentlmen.

Veleúspěšná kariéra tak trochu svazovala Zlatému slavíkovi ruce v osobním životě. Usadit se, mít rodinu a starat se o děti – to by nešlo s takovou abnormální pracovní vytížeností skloubit dohromady. Z případných závazků měl Mistr obavy a jakékoliv podobné možnosti se vyhýbal.

Také vás může zajímat ...

Při počtu jeho milenek se ale dalo počítat s tím, že dříve či později dojde k něčemu neplánovanému.

Následky jednoho večírku

Antonie Zacpalová (84) byla tanečnicí a Karla Gotta osobně poznala při natáčení televizního klipu ke slavné písni Lady Carneval. Psal se rok 1972. O tři roky starší žena padla Karlovi do oka. Zúčastnila se večírku po natáčení. Tehdy bydlel ještě Zlatý slavík v pražské čtvrti Strašnice. Měl tam vilu, do které po večírku s Antonií zamířil.

Bylo to zkrátka dobrodružství jen na jednu noc, s ničím jiným Mistr nepočítal. Nejspíš by na Antonii dávno zapomněl, jenže uplynulo deset měsíců a čekal ho šokující telefonický rozhovor. Na druhém konci byla Antonie a ozýval se tam také pláč miminka. Karel Gott se dozvěděl, že má dceru.

Samozřejmě ho to nejprve rozzlobilo, protože k porodu došlo za jeho zády a bez jeho vědomí, aniž by měl možnost do situace jakkoliv zasáhnout.

Zpětně i sama Antonie přiznala, že se nezachovala zrovna nejlépe a měla svého slavného milence hned o všem informovat.

Novináři nic nevěděli!

Dnes by narození dcery tak slavné osobnosti bylo soustem nejen pro bulvární novináře. Tehdejší média se ale vůbec nic nedozvěděla. Jediné podezření měly sestry v nemocnici, kde dcera Dominika (46) přišla na svět – Antonie sice neuvedla jméno otce, ale nad lůžko si tam pověsila zpěvákův plakát. Dříve než v Československu se o narození Dominiky dozvěděli se zpožděním němečtí novináři.

Vypadalo to, jako by chtěl Karel tajit, že se stal otcem, ale českým novinářům na zvídavé otázky odpověděl, že se ho na to nikdo neptal. Nějaký čas se Zlatý slavík na Antonii zlobil, dlouho mu to však nevydrželo. Dominiku viděl až po půl roce, kdy se na ni přijel podívat v období vánočních svátků.

O matku své dcery se postaral, koupil jí byt v Praze a ona už se ke své kariéře tanečnice nevrátila.

Plánovala to prý už od dětství!

Dominika přišla na svět v červnu roku 1973 a až do svých patnácti let používala příjmení své maminky, tedy Zacpalová. Uplynulo čtrnáct let a Karel Gott si překvapivou situaci, kdy došlo k neplánovanému otěhotnění jednorázové partnerky, zopakoval. Jmenovala se Iveta Kolářová (49).

Ta byla jeho fanynkou už od dětství a podle svých slov vždycky prý věděla, že se jednou stane matkou Mistrova dítěte. Dá se tomu věřit, protože pro splnění tohoto cíle učinila patřičné kroky. Nešlo to ovšem tak rychle. V sedmnácti letech se dostala s kamarádkou do Karlovy šatny při televizním natáčení.

Bylo to v Kladně a poté, co se Zlatý slavík dívkám podepsal, požádaly ho, jestli by je nevzal autem do Prahy. Neodolal a ve voze mu nakonec skončily dokonce čtyři dívky. Jednou z nich byla Iveta. Když ale pak zůstala v autě jako poslední, ztratila odvahu a raději utekla.

Karel na ni neměl žádné spojení, protože mít vlastní telefon, to byl pro spoustu domácností nedostupný přepych.

Dva měsíce před porodem

Osud svedl Ivetu a Karla znovu dohromady za rok během autogramiády. Mistr si na dívku, která ho zaujala, pamatoval a dal jí na sebe kontakt. Zavolala mu, setkali se v jedné restauraci v Praze a on si ji pak odvezl do svojí vily na Bertramce. Na kožené sedačce tam Iveta otěhotněla. Zachovala se ale úplně stejně jako kdysi Antonie Zacpalová, také všechno tajila,. ovšem ne tak dlouho jako ona.

Karel se o svém dalším otcovství dozvěděl dva měsíce před porodem. Přijel za Ivetou a ptal se jí, co po něm bude chtít. Přál si rovněž mít stoprocentní jistotu, že dítě je jeho a proto si nechal udělat testy. Ty ale potvrdily, že je tomu tak. I u své druhé neplánované dcery Lucie (32) se pak zpěvák zachoval kavalírským způsobem.

Její maminku, která pracovala jako prodavačka v Bílé labuti, finančně podporoval a zařídil jí bydlení v Praze na Vinohradech.

Pomáhal jí později i s podnikáním, ačkoliv s vlastní provozovnou se Ivetě moc nedařilo.

Dala přednost Finsku

Ačkoliv byly dcery Dominika a Lucie každá jiná i vzhledově, geny se nezapřely a u každé z nich je patrná podoba s otcem – u Dominiky výrazně více. Jejich osudy se vyvíjely odlišně. Dominika vystudovala střední hotelovou školu. Díky svému otci se naučila jazyky, i když se jí to v mládí moc nelíbilo. Pak se jí to ovšem v životě hodilo.

Vystřídala několik zaměstnání a občas si musela kvůli svému příjmení leccos vyslechnout. Po roce 1989 krátce dělala produkční přímo slavnému otci, to jí ale vydrželo jen půl roku. Když jí bylo dvacet osm let, odjela z České republiky za svojí láskou, finským hudebníkem Timem Tolkkim (53). Žila s ním v zahraničí.

Otci ho moc představovat nechtěla, měla zkušenost, že Karel Gott jí vždy partnery vymlouval.

S Timem zůstala i přes velké problémy, které její partner prodělával hlavně v psychické oblasti.

Nenápadná a šťastná

Lucie, druhorozená Mistrova dcera, měla život jednodušší a přímočařejší. Ve škole nijak nevynikala, takže se šla vyučit prodavačkou a tuhle práci – stejnou jako kdysi její matka – také nějaký čas dělala. Dávala přednost obyčejnému životu. Nepřevzala po Karlu Gottovi jeho příjmení a netoužila po tom, stát se celebritou. Našla si partnera a provdala se, když jí bylo dvacet jedna let.

V sedmdesáti letech se pak Karel Gott díky své druhorozené dceři stal poprvé dědečkem – k prvnímu vnukovi pak zanedlouho přibyl další. Od Zlatého slavíka dostala Lucie s manželem krásný byt, který i sám zařídil.

Lucie tak zůstává příkladem toho, že i děti slavných osobností mohou vést úplně obyčejný šťastný život!

Pravdu o Dominice se Mistrova maminka nedozvěděla!

Mít nemanželské dítě je vždycky průšvih i pro běžného chlapa, natož pro tak slavnou osobnost, jakou byl Karel Gott. Nebylo proto divu, že se svojí prvorozenou dcerou nepochlubil ani doma. Dominika tak svoji babičku nikdy nepoznala. Zlatý slavík přiznal, že jeho maminka byla hodně konzervativní a on se jí bál říct pravdu.

„Dominika se narodila v době, kdy se nehodilo mít dítě a nežít s jeho matkou.

Asi tak nějak proto jsem mámě neřekl, že má vnučku,“ konstatoval zpěvák.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...