I účes může opticky zeštíhlit

Máte nadváhu nebo plnější a kulaté tváře? I vy si můžete vybrat z účesů, které vám budou slušet a opticky váš emu obličeji nějaké to kilo uberou.

Délka vlasů

Také vás může zajímat ...

Pro lepší efekt zvolte nějaký účes v délce alespoň po ramena. Delší vlasy prodlužují tvář, což je základ pro štíhlejším vzhled obličeje. Příliš krátké střihy nedokážou zakrýt nic, naopak kulatost tváře spíše zdůrazní

Sestříhané vlasy kolem tváře

Sestříhané prameny vlasů, které lemují tvář, dokážou vyvážit tíhu vlasů vzhledem k obličeji a dodat mu pravidelnější a oválnější vzhled. Kulatý obličej opticky prodlouží také větší objem vlasů ve vrchní části a potlačení objemu ve spodní části vlasů. Podobný efekt mají i vysoko vyčesané drdoly.

Odvedou pozornost od širšího obličeje nebo třeba velkého nosu a dokážou prodloužit celou linii obličeje.

Pokud nosíte dlouhé vlasy a nechcete se jich vzdát, nechte si sestříhat aspoň přední prameny, které spadají kolem obličeje až pod bradu, obličej to prodlouží, zeštíhlí a bude působit i jako mladší.

Asymetrie

Skvěle fungují i asymetrické účesy, kdy jsou vlasy střiženy tak, že jsou vzadu u krku kratší a vepředu kolem obličeje se šikmo svažují v delších pramenech. Přední prameny tak pomáhají opticky prodloužit tvář, účes působí svěže a můžete ho nosit jak vyžehlený dohladka, tak i lehce zvlněný.

Jemné vlny

Rovné a uhlazené vlasy dělají obličej širší, protože hlava působí celkově jako menší. Vyměňte tedy žehličku za kulmu. Pro zeštíhlení tváře jsou ideální volné ledabylé vlny tvořené směrem ven od obličeje, přitom ale musejí tvář rámovat.

Contouring, balayage, melír

Další možností je nechat si od kadeřnice udělat vlasový contouring, což je speciální melírovací technika, při které se zesvětlují pramínky vlasů nebo použijí různé barevné odstíny. Barvy se postarají o zvýraznění a modelování předností obličeje pomocí světla a stínu. Dokážou prozářit určité partie a opticky zeštíhlit tvář, zmírnit její přílišnou kulatost nebo tvrdost výrazu.

Barvy jsou vybírány s ohledem na tón pleti a výsledek působí docela přirozeně. Podobně působí i správně udělaný melír nebo balayage, při níž se nebarví jen oddělené jednotlivé pramínky, ale barvou se maluje na několik pramenů volně držených v ruce. Díky tomu vznikají různé intenzity barvy, které vykouzlí živý a přirozený vzhled.

Tyto techniky ale raději nezkoušejte doma, svěřte je do rukou zkušené kadeřnice.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama