Iva Hüttnerová neměla předem tušení, že se v seriálu setká s bývalou láskou!

Rozvod s prvním manželem byl bouřlivý, ale potom zůstali přáteli.

V seriálu Slunečná hraje Iva Hüttnerová (72) ženu, která řeší problémy druhých. Pikantním tajemstvím je, že jí natáčení postavilo tváří v tvář jedné z jejích největších chyb. Po letech se setkává s člověkem, kvůli kterému si kdysi rozbila manželství a doplatila na to!

Své rodiče si Iva Hüttnerová (72) příliš neužila. Rozvedli se totiž ještě v době, kdy se jako batole teprve rozkoukávala po světě. Mohl za to nejspíš i věkový rozdíl: otci bylo třicet let, mamince v době narození Ivy necelých sedmnáct. Budoucí herečka a výtvarnice tak skončila u dědečka a babičky.

Také vás může zajímat ...

Na gymnáziu vydržela jen dva roky

U prarodičů se Ivě líbilo. Měli byt v Praze na Letné a místem jejích dětských her se stal nedaleký park Stromovka. Babička nechávala Ivě celkem volnost, pokud měla její vnučka v pořádku úkoly.

Nebyla bohatá, ale potrpěla si na to, aby vytvářela útulný a čistý domov. Oba rodiče si postupně vytvořili nové rodiny, do kterých by se Iva jen těžko začleňovala.

Když pak dědeček a babička krátce po sobě zemřeli a ona ještě nebyla plnoletá, strávila Iva určitou dobu v dětském domově. Na přání otce nastoupila na gymnázium, které jí ovšem vůbec nebavilo.

Babička, která by na ni dohlédla, už tady nebyla, takže po úspěších na základní škole přišly velké studijní problémy. Z gymnázia odešla po dvou letech, ale příliš si tím hlavu nelámala.

V centru její pozornosti byl spíše první kluk, rockové skupiny a tancování. Odchod ze školy měl samozřejmě logický důsledek: Iva si musela najít nějakou práci.

Měla pouze základní vzdělání, takže si nemohla příliš vybírat. A kolem ní nebyl nikdo, kdo by ji v životě pořádně nasměroval a donutil ji najít si v životě své místo.

Na DAMU potkala budoucího manžela

Iva si naštěstí nakonec našla svůj směr sama. Jakmile zjistila, že na DAMU nevyžadují maturitu a stačí jen mít talent, zkusila štěstí a přihlásila se. Tentokrát ji studium bavilo, takže problémy nedělala. Na DAMU si také našla prvního ze svých osudových mužů. Ivan Rajmont (+70) byl spolužákem, který studoval režii.

Později se z něho skutečně stal jeden z nejvýznamnější českých divadelních režisérů a také šéf činohry Národního divadla. Ivu tehdy fascinovalo, jak je chytrý a hýří nápady. Už jako manželé spolu odešli do Karlových Varů, kde získali angažmá v tamním divadle.

„My jsme byli v ročníku taková parta osmi lidí, kteří se rozhodli, že společně půjdeme do Karlových Varů a konečně ukážeme, jak se má hrát divadlo. Měli jsme takový to báječný sebevědomí těch necelých dvaceti let a svět nám byl malej,“ popisovala Iva.

Manželství ne, kamarádství ano

S Ivanem v západních Čechách založili i rodinu: syn Matouš se narodil tři roky po svatbě. Manželství ale nebylo úplně pohodové, spíše plné hádek.

Ivan k nim měl později i důvod, když se jeho žena zamilovala do jednoho divadelního kulisáka a udržovala s ním poměr. Poté, co se o milenci dozvěděl, tak prý Ivan vyházel všechny věci své manželky z okna.

V jednom rozhovoru režisér uvedl: „Nikdy jsme se neměli brát, vždycky jsme byli spíš vynikající kamarádi.“ Pouto mezi oběma ale nezaniklo. Přátelství je spojovalo dál. Na sklonku života Ivan bojoval se zákeřnou nemocí – rakovinou močového měchýře.

Nemoc se rozšířila do celého těla. Iva prožívala utrpení spolu s ním. „Naposledy jsem s ním mluvila dva dny před smrtí. Jsem nesmírně ráda, že jsem se s ním stihla v nemocnici rozloučit,“ svěřila se novinářům.

Znovu s bývalou láskou

Oním kulisákem, kvůli kterému si Iva vlastně urychlila konec nefunkčního manželství, byl Ondřej Pavelka (65). Ten tehdy ještě netušil, že se stane jedním z předních českých herců.

Iva do něho byla hodně zamilovaná a následovala ho z Karlových Varů do Prahy, kde Ondřeje přijali na DAMU. Jenže tam poznala odvrácenou stránku nevěry. Ondřej si totiž našel milenku.

To byla pro Ivu velká rána. Po rozchodu s mladým studentem herectví zůstala sama se synem. Hlavu si tím ale nakonec příliš nelámala. Měla práci, byla obklopená lidmi a čekala, co jí život dále přinese.

S Ondřejem jí pak osud svedl dohromady pracovně. Zahráli si totiž ve filmu Co je vám, doktore?. Iva tam představovala nadřízenou Ondřeje a jejich vztah ve filmu nebyl nic moc.

Mimo záběry kamery ale společnou minulost nijak neřešili. A neřeší ji zřejmě ani nyní, kdy se znovu ocitli společně na place. Seriál Slunečná dal dohromady spoustu herců se vztahy z minulosti a Ondřej s Ivou patří mezi ně.

Nejprve prý ani nevěděli, že spolu opět budou hrát. Nehrozí ovšem, že by heslo „stará láska nerezaví“ nějak mohlo znovu přijít ke slovu.

Role, která jí změnila život

Velkou divadelní rolí pro Ivu Hüttnerovou byla tak, kterou hrála v Postřižinách. A také dost neobvyklou – ztvárnila tam totiž muže, hlučného strýce Pepina, kterého ve filmové verzi tak nenapodobitelně ztělesnil Jaromír Hanzlík (72).

Její výkon jí přinesl nejen divadelní ceny, ale také další změnu v soukromém životě. Jedním z pravidelných diváků totiž byl stavební inženýr Petr Mändl (66). Iva se mu v uvedené hře líbila natolik, že představení viděl třikrát za sebou.

Mezi jevištěm a hledištěm přeskočila jiskra. Oba zjistili, že mají podobný smysl pro humor a zajímají je stejné věci. Vzali se a po svatbě si pořídili jezevčíka, který dostal jméno právě po slavné postavě z Postřižin: Pepin.

Rodina se pak rozrostla o dalšího potomka, vedle Matouše z prvního manželství to byla dcera Klára (36).Tentokrát už se žádné vztahové drama nekonalo a Iva je s Petrem šťastná dodnes.

I po letech oceňuje, jak je její manžel vtipný a jak se na něho může spolehnout. Poté, co herečka zdědila byt po babičce na Letné, kde vyrůstala, vyměnila ho za rodinný domek v pražských Vokovicích.

Johanu Lepařovou si zamilovala

Do povědomí diváků se Iva zapsala dvěma pořady. Jednak magazínem Domácí štěstí, kde rozvíjela zajímavá témata a vracela se k atmosféře starých časů – hlavně pak ovšem účastí v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Roli bezdomovkyně Johany Lepařové měla moc ráda, i proto, že byla dobře napsaná. Po letech tak poznala, co obnáší seriálová popularita.

Lidé Ivu poznávali na ulici a oslovovali ji jako Johanu. „Někdy mám pocit, že jsem žila šedesát let úplně zbytečně, že až od Lepařové má můj život smysl,“ uvedla s nadsázkou.

V této souvislosti se jí stávaly až komické příhody. Jedna babička si ji chtěla v obchodním centru vyfotit se svojí vnučkou, ta se ovšem bouřila a jako rebelka si lehla na zem.

Iva byla požádána, zda by se nemohla položit vedle ní. A Johana zasahovala i do jejího malířského života. „Nedávno jsem měla vernisáž obrázků, kterou uváděl nějaký místní pan doktor,“ popisovala Iva.

„ Po proslovu připomněl hostům, že mají možnost, optat se přítomné umělkyně na co chtějí. Přihlásila se jedna paní s otázkou, jestli se Čenský vrátí k rodině. Takže to ji na mně zajímalo nejvíc.“

Syn z ní udělal babičku už v jejích 44 letech!

Na rozdíl od dcery Kláry měl prý syn Matouš velmi drsnou pubertu. Nejspíš se projevily geny, protože Iva v období dospívání také nějaký čas pěkně vyváděla.

„Matouš opravdu hodně zlobil, trápil mě, já z toho měla žaludeční vředy,“ svěřila se herečka v jednom rozhovoru. Těžké období ale společně překonali a syn z ní pak celkem brzy udělal babičku, kterou se Iva stala ve čtyřiačtyřiceti letech.

Šok jí to nepřineslo, i když Matoušovi bylo tehdy teprve dvacet. „Bylo těžké s ním o tom diskutovat, protože cokoli řeknete, je spíš kontraproduktivní. Takže jsem byla v klidu a začala se těšit na vnouče,“ uvedla Iva.

Se svojí fenkou Kuldou stárnou společně

Velmi kladný vztah má Iva po celý život k psům. Měla postupně tři drsnosrsté jezevčíky, potom dogu a nyní už přes jedenáct let fenku Kuldu. Ta zásadně ovlivňuje životní program herečky.

Má už své roky a Iva jejímu úbytku energie dobře rozumí a soucítí s ní. „Jdeme na procházku do Šárky a ona si po určitém čase sedne a dělá, že už by to mohlo stačit,“ vyprávěla. „A naznačí mi to tak báječně, že chápu a rozumím jí. Vím, o čem mluví, protože stárneme stejně.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama