Jahodové vafle se zmrzlinou

Čerstvé, dozlatova propečené, křupavé, s typickým vzorem. Sladké, ale i slané. Pokud si pořídíte vaflovač, snadno jejich kouzlu podlehnete. Už cítíte, jak se jejich neodolatelná vůně line nedělním ránem? Vyzkoušejte oblíbený recept autorky blogu Live with Anny a nemůžete se splést.

Suroviny:
300 g hladké špaldové mouky
50 g cukru
1 kypřící prášek do pečiva
50 g rozpuštěného másla
2 vejce z volného chovu
500 ml mléka / vody

Na ozdobu:
jahody
vanilkovou zmrzlinu
čokoládová srdíčka

Mouku, cukr a kypřící prášek rozmíchejte ve velké míse. Přidejte rozpuštěné máslo, vejce a postupně přilévejte mléko. Vymíchejte si krásně hladké těsto – pro lepší konzistenci těsta použijte šlehač. Hotové těsto nechte odpočinout a mezitím si rozehřejte sendvičovač s plotýnkami na vafle.

Jakmile zhasne zelené světýlko, můžete pomocí naběračky těsto nalít na plotýnky. Zavřete sendvičovač a nechte v něm vafle péct 20 minut. Hotové vafle podávejte ještě teplé. Skvělé jsou
s marmeládou a jogurtem, nebo z nich udělejte úžasnou Valentýnskou snídani pomocí vanilkové zmrzliny, čerstvých jahod a čokoládových srdíček.

Anny připravila svoje lahodné vafle v sendvičovači Mora MS 903 BK „3v1“ se třemi páry vyměnitelných desek s nepřilnavým povrchem. Využijete jej však nejen při pečení této slavnostní pochoutky, ale i při přípravě toustů, panini nebo grilovaných masíček, aniž byste potřebovali dalšího kuchyňského pomocníka.

Netradičními svačinkami, večeřemi, nebo pohoštěním potěšíte nejen svou rodinu, ale také oslníte na každé párty. Rukojeť zůstává při pečení chladná, a tak se nemusíte bát popálení. Světelná signalizace vás upozorní, že je přístroj v provozu a dosáhl požadované teploty.

Sendvičovač má prostor pro uložení připojovacího kabelu, a proto se snadno skladuje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...