Jak hubnout a nepřidělávat si vrásky

Jak hubnout a nepřidělávat si vrásky?

Říká se, že podkožní tuk vyhlazuje vrásky, a někdy je to výmluva, proč se nechceme pustit do hubnutí. Věk, kdy se vrásky začnou tvořit a jejich množství jsou do značné míry dány geneticky.

Zhoršit to ale může špatná péče a nevhodná životospráva. Co tedy dělat, když se rozhodnete zhubnout a chcete vypadat dobře? Kvalita versus kvantita Pleť potřebuje především vitaminy, minerály, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu, takže si dopřejte přiměřené porce kvalitních potravin bohatých na tyto látky – zeleninu, ovoce, ryby, luštěniny, obiloviny.

Také vás může zajímat ...

Ideálně čerstvé a co nejméně průmyslově upravené. Voda je život Nedostatek tekutin má neblahý dopad jak na zdraví, tak na pleť, kde se projeví právě vráskami. Když budete dostatečně pít, nebudete se potýkat s neustálým pocitem hladu.

Jakmile ho pocítíte, vypijte sklenici vody a chvilku počkejte. Pokud ani pak pocit hladu nezmizí, dejte si něco malého, třeba jablko nebo hrst ořechů. Nezapomínejte ani na hydratační krémy, které pleti dodají vláhu zvenčí.

Hýbejte se Pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu prospívá i pleti..Dostane svěží barvu, díky lepší cirkulaci krve bude lépe vyživována. A nezapomeňte ji při tom chránit krémem s UV faktorem. Vyspěte se dorůžova Dostatečný spánek pomůže pleti regenerovat a opravovat škody.

Snažte se spát každou noc 7–8 hodin, ideálně na zádech, aby pleť mohla dýchat. Alespoň jednou týdně měňte povlak na polštáři, protože se v něm usazují bakterie a špína. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...