Jan Antonín Duchoslav – Jaký má problém Viki Cabadaj?

Víno, ženy, zpěv, odpor k disciplíně. To vše zavedlo vyhlášeného bouřliváka Jana Antonína Duchoslava (55) na scestí.

Slavná role mu výrazně ovlivnila život. „Měl jsem období, kdy mi vadilo, že mi lidé říkají Viki Cabadaj. Pak jsem si uvědomil, že to je nesmysl, a zvykl jsem si na to.

Také vás může zajímat ...

Žiju s tím pětatřicet let a nevadí mi to,“ říká talentovaný herec, který vlastně jako by hercem ani nebyl. Pražský rodák herectví nestudoval, ba ani nedokončil gymnázium.

Rejžu dostal!

Když režisér Karel Smyczek (70) hledal dětské hvězdy pro film Sněženky a machři, objevil kromě jiných také Jana Antonína Duchoslava.

Ten paradoxně přišel na konkurz hlavně coby opora kamarádek, ale také proto, že to pro něho znamenalo omluvenku ze školy. Svou upovídaností a celkovým kouzlem osobnosti zaujal režiséra natolik, že s ním natočil několik zkušebních závěrů. „Rozsvítil to,“ řekl o Duchoslavovi režisér.

„Navíc byl výborný lyžař, což se nám moc hodilo.“ Natáčení dnes již kultovního filmu bylo strastiplné. „Snížil jsem se k tomu, že jsem ve čtyři hodiny ráno obcházel pokoje a kontroloval, jestli nejsou kluci u holek,“ vzpomíná Karel Smyczek.

Nezapomene ani na to, jak po skončení filmování seděly holky na schodech horské boudy a brečely – tolik se jim nechtělo zpátky do školy.“Přesně s tou pubertou, když člověka začala zajímat děvčata, večírky a zábava obecně, jsem nějak ztratil koncentraci třeba na matematiku.

Ta mi ještě na základní škole šla velmi bravurně a furt jsem měl samý jedničky. A pak došlo k nějaké rychlé změně,“ vysvětluje „Viki“, proč do dotazníkové kolonky vyzvídající, jaké má kdo vzdělání, píše slůvko: základní.

Zlom v jeho životě nastal na vojně. Tehdy měl premiéru seriál Třetí patro, kde měl výraznou roli. Jan Antonín se bohužel stal negativním hrdinou i v životě.

Šel sedět

Byl odsouzen za šikanu na deset měsíců nepodmíněně. Po devatenácti dnech ho propustili na tehdejší amnestii prezidenta republiky. Zůstala hořkost a nálepka nenapravitelného rebela.

Držel se jí, protože to bylo to nejjednodušší, co se dalo v té situaci dělat. Navíc ho životní styl „víno, ženy, zpěv“ bavil ze všeho nejvíc.

Vystřídal řadu různých zaměstnání, ale zároveň ho to táhlo zpátky ke kamerám, ke slávě, ba i k divadelním prknům. Talentu měl na rozdávání, disciplíny ne zas tolik.

Ve Špindlu

Uživit se bez problémů dokázal, podnikal s dámskými ramenními vycpávkami, pracoval jako rekvizitář, posunovač, osvětlovač i instruktor lyžování. Dovedl to skloubit s dalšími filmovými i divadelními rolemi, viděli jsme ho mimo jiné v Rafťácích či Sněženkách a machrech po 25 letech.

V létě 2008 se na zámku Jemniště oženil s benešovskou advokátkou Klárou Stibůrkovou, toho času ve čtvrtém měsíci těhotenství. Klára a Jan Antonín se potkali jak jinak než ve Špindlerově Mlýně. Byla to romantika jako z filmu.

Duchoslav tu dělal instruktora lyžování, Klára sem přijela ještě jako studentka. „Já se po výcviku vrátila do Prahy, viděli jsme se pak ještě jednou a na dalších jedenáct let jsme se navzájem ztratili.

Potom jsme se opět setkali v Divadle Radka Brzobohatého, kam jsem zašla na představení, a všechno začalo znovu,“ svěřila se Klára Stibůrková. Duchoslav – ne tak docela žertem – podotýkal, že ho úspěšná partnerka bude živit. Manželům se narodili synové Antonín (11) a Jan (8).

Operace chlopně

V roce 2016 se s manželkou rozvedl. Není z těch, kdo by se svěřoval se soukromými starostmi, snad jen jednou, ještě jako ženatý, prozradil, že po krachu televize, kde moderoval, se na financování domácnosti zdaleka nejvíc podílí jeho žena.

Po rozvodu řekl: „S manželkou jsme se v klidu na všem dohodli, nemáme žádné problémy.“ Zdůraznil, že už napořád budou u něj na prvním místě synové, s čímž se budou muset jeho eventuální přítelkyně smířit.

Za dva roky už měl jiné starosti. „Když mi řekli, že mi udělají rekonstrukci chlopně, přemýšlel jsem, zda se ještě probudím,“ řekl novinářům po náhlé operaci srdce.

Než k ní došlo, chtěl ještě rychle vidět syny, protože věděl, že se může stát cokoli. Objevily se spekulace, že se vrátí k exmanželce, ale nevypadá to tak. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...