Je libo vynikající domácí lipový med?

Lipový sirup či med, který vyráběly už naše babičky, je výborný k dochucení čaje, nebo k přípravě studených nápojů.

Pokud se pustíte do jeho výroby, budete potřebovat 5 plných hrstí lipových květů, šťávu ze 2 citronů, cukr, jehož množství se odvíjí podle toho, jak chcete mít sirup hustý a horkou vodu. Lipové květy zbavte stonků a i s listy vložte do velké nádoby a zalijte 1 l vroucí vody. Do směsi přidejte šťávu z citronů. Můžete použít i celé citrony narájené na kolečka, kterými lípu proložte.

Také vás může zajímat ...

Uložte na 2 dny na temné chladné místo. Poté přeceďte přes gázu a květy vymačkejte. Nyní tekutinu dejte vařit společně s cukrem. Vařte tak dlouho, dokud nemá sirup požadovanou hustotu a konzistenci. Poté vlejte do sklenic a uzavřete víčkem.

Uchovávejte v chladu a temnu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...