Ječné zrno. Jak s ním bojovat?

Bulka na víčku, otok, zarudnutí a nepříjemná bolest. Přesně tak se projevuje ječné zrno. Víme, jak se ho co nejrychleji zbavit.

Menší zánět

Také vás může zajímat ...

Ječné zrno obvykle netrvá dlouho. Po pár dnech naběhlý puchýřek praskne a vyteče z něj hnis. Pokud je zánět menší, pomůže vám přírodní léčba. Dobře fungují například bylinky jako heřmánek, světlík a sporýš, které zalijete horkou vodou, necháte zchladit, a pak si je třikrát denně pomocí vatového tamponku přikládáte na postižené místo.

Aplikovat můžete i směs v podobě rozvařené brambory smíchané se žloutkem a trochou horkého mléka.

Větší zánět

Máte-li oteklé celé víčko a oko vás hodně bolí, pak vyhledejte očního lékaře. Nasadí vám antibiotické kapky nebo mastičku.

V žádném případě nenechávejte zánět neléčený. Může přejít do chronické formy, kdy je pak nutná menší operace. V takovém případě se musí ječné zrno naříznout a jeho obsah se odstraní i s pouzdrem, aby se nerozšířil do slzné žlázy.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...