K nemanželskému synovi se Arnold Schwarzenegger přiznal až v poradně!

„Místo toho, abych udělal správnou věc, pořád jsem odsouval pravdu do hlubokých zákoutí vědomí.“

Stal se legendou v mnoha oblastech, od kulturistiky po politiku. Ne všechno, co Arnold Schwarzenegger (73) dělal, ale mělo vždycky kladný ohlas. Jeho žena Maria Shriver (64) trpěla nepřiznanou nevěrou!

Jako malý kluk si Arnold Schwarzenegger (73) asi neuměl představit, že jednou bude slavný a bohatý. Tatínek byl policistou, rodina ovšem byla chudá. V malém rakouském městě, kde Arnold vyrůstal, se musel dokonce kvůli nedostatku financí obejít nějaký čas i bez vody a elektřiny. Jednoho dne navštívil posilovnu a tím se jeho život začal dramaticky měnit.

Také vás může zajímat ...

V Americe to šlo rychle!

Ve své rodné vlasti se stal Arnold úspěšným kulturistou a vyhrával jednu soutěž za druhou. Všimli si ho i za oceánem a ve Spojených státech pak několik měsíců trénoval. Jeho vypracovaná postava a hrdinský vzhled neušly ani filmařům, takže dostal i první role.

V sedmdesátých letech stoupal nezadržitelně ke slávě. Smutné chvíle prožíval v době, kdy se mu bratr zabil při autonehodě a nedlouho poté tatínek umřel na infarkt. Osudové setkání prožil v roce 1977 na tenisovém turnaji v New Yorku. Poznal tam Mariu Shriver (64), která byla na společenském žebříčku hodně vysoko.

Jejím strýcem byl totiž zavražděný americký prezident John Fitzgerald Kennedy (+46). Přeskočila jiskra, dvojice spolu začala chodit. Na svatbu si ale počkali až do roku 1986. To už byla z Arnolda mezinárodní filmová hvězda.

Dosáhl tak všechno, co si člověk může přát: život po boku bohaté a hezké ženy, sportovní úspěchy a ocenění, hollywoodskou slávu. K tomu si připočtěme čtyři pěkné děti. A zdaleka to nebyl konec toho dobrého, co mu život přinesl.

Nevěra s následky

V době, kdy chodil Arnold v Rakousku jako malý kluk s kanystry pro vodu k místní fontáně, by ani v té největší fantazii nikdo nepředpokládal, že bude i úspěšným politikem. Stal se guvernérem státu Kalifornie. Možná se kvůli tomu trochu hádal se svojí ženou, protože ta fandila demokratům, zatímco Arnold kandidoval za republikány.

Navenek ovšem nedávali žádný z nich nic znát. Průšvih nastal ovšem v soukromí. Vyšlo najevo, že Arnold byl Marii nevěrný s jejich dlouholetou hospodyní. Nezůstalo to bez následků. Mildred Baena, jak se dotyčná žena jmenovala, přivedla na svět syna. A jak chlapec rostl, bylo čím dál tím očividné, kdo je jeho otcem.

Maria sice Arnolda podezřívala už dlouho předtím, nyní ovšem měla důkaz. Její manžel se ale zdaleka nechoval tak jako hrdinové, které hrával před kamerou. Zapíral a zapíral. Později uvedl, že nepříjemnou pravdu stále odsouval do hlubokých zákoutí vědomí, aby o ní každý den nemusel přemýšlet.

Rozvod je na mrtvém bodě

Záležitost s nemanželským synem byla pro Arnolda nepříjemná z mnoha dalších důvodů. V době, kdy se to stalo, byl stále ještě kalifornským guvernérem a skandál by mohl ohrozit jeho postavení. Kromě toho se mu narodil i syn manželský, a to ve stejném roce.

K matce Josepha (23), jak se levoboček jmenoval, se ovšem choval férově a tajně je oba finančně podporoval. Ke konečnému přiznání došlo až den poté, kdy Arnold skončil ve své politické funkci.

To, co následovalo, popsal slavný herec a kulturista ve své knize vzpomínek: „Jakmile jsme si sedli, terapeut se ke mně otočil a řekl: Maria chtěla přijít a zeptat se, jestli máte dítě s hospodyní Mildred. Řekl jsem terapeutovi: Je to pravda, byl to můj úlet.“

Maria požádala o rozvod a od Arnolda odešla. Všechno pak uvízlo oficiálně na mrtvém bodě, ačkoliv některá média uváděla, že dvojice je už oficiálně rozvedena. Dnes oba žijí sice s jinými partnery, jejich manželství je ale stále v platnosti, i když od podání žádosti uplynulo devět let.

Starší z jejich synů se zatím ve filmu moc neprosadil

Herecké geny zdědil po svém otci Patrick Schwarzenegger (27), který se narodil jako třetí ze čtyř sourozenců. Byl první synem Arnolda a Marii, před ním přišly na svět dvě starší sestry. Patrick měl v podstatě umetenou cestičku, ale zatím jí nedokázal plně využít.

Od svých patnácti let je i spoluzakladatelem vlastní oděvní společnosti, která část svých zisků věnuje charitativním organizacím. V oblasti vztahů není tak divoký jako jeho otec, za zmínku stojí jeho roční chození se zpěvačkou Miley Cirus (28).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama