Kanárské ostrovy, pravý oceánský ráj

Kanárské ostrovy Pravý oceánský ráj Komfort za slušnou cenu ve zdravém a krásném prostředí, to je dovolená na Kanárských ostrovech. Většina turistů se sem vrací kvůli pohodě, čerstvému oceánskému vzduchu a také kvůli drsné a podmanivé kráse zdejší sopečné krajiny.

Katedrála Candelaria Santa Cruz na Tenerife je ukázkou vrcholného baroka.

Nejznámějším je ostrov Fuerteventura s plážovými resorty na východě ostrova, kde také leží hlavní město Puerto del Rosario. Za super plážemi můžete vyrazit i na sever ke Corralejo, rybářské vesnici, kde na široširém písku opravdu nikoho nepotkáte, a vzít to pak ostrou zatáčkou do vnitrozemí, do městečka La Oliva.

Také vás může zajímat ...

Najdete tu barokní kostel Parroquía a stroze půvabnou pevnost Casa de los Coroneles. Nejsevernější ostrov je Lanzarote, ležící na činné sopce. Z letovisek u hlavního města Arecife se vydejte do přírodního parku Timanfaya do pohoří Montaňas del Fuego (Ohnivé hory).

Je tu restaurace El Diablo, kde vám připraví rybu v žáru, vycházejícího z magmatu pod restaurací!

Liduprázdnou Playa de Las Teresitas najdete na jihovýchodním pobřeží ostrova Tenerife.

Chcete na ponorku?

Na Gran Canarii jsou pláže a hotely hlavně podél východního a jižního pobřeží, spojené pobřežní silnicí. Určitě musíte vyrazit na skálu Roque Nublo ve středu ostrova, z jejíž náhorní plošiny je skvělý výhled. Odtud směrem na sever nevynechte městečko Arucas, proslulé produkcí skvělého rumu (přímá spotřeba, škoda ho do pečiva!) a ohromnou katedrálou sv. Jana Křtitele z černého kamene.

Naopak zcela na jihu najdete „kus Sahary“, duny vznikající z písku navátého větrem z Afriky. Zmíněná pobřežní silnice končí na jihu v malebném přístavu Puerto de Mogán, kde na úpatí skalnatého horstva spadají terasovité domečky.

Můžete se tu podívat pod hladinu turistickou ponorkou.

Kouzelný přírodní bazén Jameos del Agua s tyrkysovou vodou mají na Lanzarotte.

Moře a sopečné hory

Pro Tenerife je typický kolorit domečků a křivolakých uliček, vedoucích často z kopce a hned zas do kopce. Domy doplňují v hlavním městě Santa Cruz na severu a v Puerto de la Cruz na západním pobřeží velké barokní katedrály. Vnitrozemí se strmě zvedá až k vrcholu sopečné hory Pico de Teide do výšky 3718 metrů nad mořem, pod kterou vede od silnice lanovka, k níž vás doveze autobus.

Vzduch je prosycen vůní borovic a banánovníků. Z Tenerife lze vyrazit trajektem na zelený ostrov Gomera, ráj horské turistiky.

Z hlubokých zelených údolí tu turista zírá na skalnaté vrcholky, tonoucí v mlžném oparu, a míjí malebná políčka s banánovníky, papájou, mangem, avokádem a vinnou révou…

Krásný gotický dóm San Juan Bautista najdete na Gran Canarii v Arucasu.

Znáte i nejmenší Kanárské ostrovy?

Malé západní ostrovy Palma a Hierro jsou odlehlejší a i trajekty sem jezdí méně často, přesto i ty mají něco do sebe. Palma má centrální sopečný kráter a kanál, kudy se kdysi do moře odvalilo magma. Zdejším plážím, a najdeme je hlavně na západním pobřeží, dodává tajemného vzhledu šedý a někdy přímo černý sopečný písek. I tady najdeme křišťálové potoky a jeskyně.

Zdejší víno a med jsou delikátní! Ostrůvku Hierro se přezdívá Konec světa. Je velice skalnatý, ale nabízí mnoho vyhlídek na moře a na severním pobřeží v El Pozo de las Calcosas si můžete odpočinout v přírodních termálních bazéncích. Dole na jihu ve vísce Las Puntas stojí na pobřeží nejmenší hotel na světě.

Výlety do hor, mizejících v mracích, mají také nepochybně něco do sebe.

Tropická zahrada na ostrově Fuerteventura ohromí množstvím květů a vůní. Na tuhle procházku zkrátka nezapomenete.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...