Kdy si sáhla na dno hvězda Slunečné?

Herečka a naivní malířka, nynější hvězda seriálu Slunečná Iva Hüttnerová (71), působí i v civilu jako pohodová žena, která všechno zvládá na jedničku. Jenže opak je pravdou.

Má za sebou řadu přešlapů, na chlapy měla vyloženě smůlu, přesto svých rozhodnutí dnes nelituje. Možná to bylo tím, že se k ní v mládí rodiče otočili zády a ona se utápěla v depresích a smutku. Jak se jí podařilo vymotat z bludného kruhu?

Také vás může zajímat ...

Syn ji málem utrápil

„Malování mi pomohlo najít klid, soustředění a trpělivost, ale já jsem ráda mezi lidmi,“ prozradila v době, kdy procházela bouřlivým rozvodem s režisérem Ivanem Rajmontem (†70). Za divoké soužití zaplatila zdravotními potížemi. Jako i za vztah s hercem Ondřejem Pavelkou (64).

„Prožila jsem těžké chvíle, ale stejně toho nelituju,“ říká dnes s odstupem času Hüttnerová.

Občas to neměla lehké ani se svým synem z prvního manželství Matoušem Rajmontem (47). „Matouš jednu dobu opravdu hodně zlobil, trápil mě, já z toho měla žaludeční vředy,“ přiznala herečka.

To už ovšem dávno neplatí, od syna, který se nakonec zklidnil a vydal se v jejích hereckých šlépějích – mohli jste ho vidět třeba v seriálech Modrý kód, Specialisté či Místo zločinu Ostrava – se dočkala tří vnuků, Adama (26), Matěje (21) a Jana (20).

Iva, která z časových důvodů malování prozatím pověsila na hřebík, si svou hereckou profesi nemůže vynachválit, zvláště v seriálu Slunečná, kde hraje zemitou, vlídnou ženu, která všem pomáhá. Sama nic takového nepoznala.

Prožila tíživé dětství, kdy se o ni nejprve starala babička, a když ta zemřela, „kočovala“ po dětských domovech. Matka ji nechtěla, protože ji porodila velmi mladá. Právě hraní dalo Ivě sílu jít dál.

V úspěšném seriálu Slunečná v sobě v roli Bětky objevila určité léčitelské schopnosti, což ji inspirovalo natolik, že se z ní stala kořenářka.

Proč hledá věci na ulici?

Kromě bylinek má i jeden zvláštní koníček. Ráda sbírá staré, odložené věci, které si sama opravuje. Často prolézá půdy, bazary a antikvariáty a přináší si domů starodávné cedníky, žehličky, košíky, korále, panenky, obrázky.

Údajně nemá problém se poohlédnout i po starém harampádí pohozeném u popelnic. „Jsem typický staromilec. Starý nábytek volně kombinuju s moderním a pohodlným,“ svěřila se Iva.

Tuto zálibu má prý společnou i se svým současným manželem, stavebním inženýrem Petrem Mändelem (65). Zdá se, že po řadě neúspěšných vztahů tak konečně našla toho svého pravého chlapa do nepohody.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...