Kdy vyhodit kosmetiku?

Stará kosmetika, ať už se jedná o krémy, řasenky nebo rtěnky, může způsobit celou řadu zdravotních problémů, jako je třeba pálení očí nebo kožní vyrážka.

Příčinou je přemnožení bakterií. K tomu dochází při překročení doby expirace výrobku nebo třeba při špatném skladování již otevřeného produktu (ideální uskladnění by mělo být na stinném místě, při teplotě 15 až 20 °C).

Také vás může zajímat ...

Hygienické zásady

Mnoho žen běžně používá několik očních stínů najednou. Tím pádem stíny vydrží delší dobu, než jaká je jejich expirace. „Rizikové je i nedodržování základních hygienických pravidel. Časté je například půjčování dekorativní kosmetiky mezi několika ženami v rámci jedné domácnosti nebo sahání do kelímku s krémem nemytou rukou,“ upozorňuje dermatoložka Iva Obstová.

Problémy může způsobit i aplikace kosmetiky rukama s čerstvě nalakovanými nehty.

Barva a vůně

Na to, kdy je vhodná doba líčidla či krémy vyhodit, vás upozorní hned několik faktorů. Jedná se především o změnu barvy produktu (zažloutnutí), vůně (zápach), vzhledu (vysrážená voda nebo oddělení olejové fáze), či jinou konzistenci po nanesení – stíny se drolí, řasenka dělá žmolky a podobně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...