Kirstie Alley – Podlehla lásce, drogám i jídlu

Hvězda filmu Kdopak to mluví je královnou jo-jo efektu. Tloustne a hubne celý život. Je dvakrát rozvedená a zdá se, že i osamělá .

Mimořádně půvabná dcera majitele kansaské těžební společnosti přišla v roce 1981 o matku, která se stala obětí autonehody. Snad i kvůli tomu pak Kirstie žila poněkud divoce, skončila na kokainu a ve společnosti motorkářů, z drogové závislosti se musela léčit. „Fetovala jsem čtyři roky. Prošla jsem šedesátými a sedmdesátými léty a nikdy jsem nebrala drogy.

Také vás může zajímat ...

Pak jsem začala s kokainem a to bylo to jediné, co jsem po další čtyři roky dělala.

Myslela jsem si, že budu šňupat každý den až do konce života,“ svěřila se po letech.

Kdopak to mluví

Měla pocit, že jí droga ničí duši. Přestala, až když závislost ohrozila její rodinu. Byla pod vlivem drogy, když hlídala svou neteř a synovce. „Děti mé sestry byly u mě doma, byly velmi malé. Šla jsem nahoru a šňupla jsem si.

Když jsem se vrátila, uvědomila jsem si, že šňupu, když hlídám malé děti.“ V tu chvíli si Alley uvědomila, že překročila všechny hranice a zavolala sestře, aby si děti vyzvedla. V té době se s vervou pustila se závislostí do boje, který byl úspěšný. Bohužel si ji vyhlédli představitelé scientologické církve, do jejichž zrádných sítí se navždy chytila.

Na hvězdné nebe ji katapultoval televizní seriál Na zdraví, díky němu získala cenu Emmy i Zlatý Glóbus. Slávu jí přinesl také film Kdopak to mluví i jeho dvě pokračování. Americká komedie Kdopak to mluví z roku 1989 se stala jedním z divácky nejúspěšnějších snímků osmdesátých let.

Jednoduchý příběh svobodné matky Mollie v podání Kirstie Alley a dobráckého taxikáře Jamese, kterého hrál John Travolta (65), je ozvláštněn skutečností, že právě narozené miminko se svérázným humorem komentuje všechno, co se okolo něho děje.

John Travolta po skončení natáčení prohlásil, že role Jamese je velmi podobná jeho skutečné osobnosti – což by na něho vrhalo pozitivní světlo, neboť taxikář James je laskavý muž a milující otec. Co je ještě daleko zajímavější, krásná Travoltova kolegyně Kirstie Alley se později přiznala, že byla během práce na filmu do Johna Travolty k smrti zamilovaná.

V duchu si pokládala znepokojivé otázky, zda by neměla odejít od tehdejšího manžela a zkusit žít s hlavním hrdinou muzikálu Pomáda.

Největší životní láska

Víme však, že k tomu nenašla odvahu. „Byl největší láskou mého života,“ prohlásila. Jak se však zdá, ohnivá bruneta se při práci zamilovávala jako na běžícím pásu. Okouzlil ji nejen Travolta, ale i Patrick Swayze (†57), když spolu natáčeli seriál Sever a Jih. „Oba jsme byli zadaní. Neměli jsme poměr,“ vysvětlila hvězda. „Ale to nás neomlouvá.

Když se totiž zamilujete do někoho, kdo je ženatý, ohrožujete tím své i jeho manželství. A to je dvojnásobně špatné,“ dodala přísně. Její první legitimní vztah trval sedm let. Když se s Bobem Alleym v roce 1977 rozváděla, upadla do těžkých depresí. S hercem Parkerem Stevensonem (67) byli manželé od roku 1983, vydrželi to spolu čtrnáct let.

Adoptovali dvě děti, dceru a syna, dnes už dospělé. S nadváhou bojovala krásná Kirstie vlastně odmalička.

V mládí se její tvary ještě daly považovat za ženské, později ale herečka přibrala desítky kilogramů.

Život s kily navíc

To už se nedalo hovořit o pouhé nadváze, spíš se jednalo o děsivou obezitu, u ženy této profese nevídanou. To bylo lákavé sousto pro bulvární novináře, s gustem se hvězdě filmu Kdopak to mluví posmívali. Ta někdy kolem roku 2004 prohlásila, že má tloušťky plné zuby a ráda by se vrátila na původní váhu. „S tloušťkou je konec.

Budu opět přitažlivá,“ uvedla s tím, že nadváha činí nejméně padesát kilogramů a je i příčinou toho, že je její sexuální život v troskách. „Měla jsem dva roky trvající období, kdy jsem byla schopná zůstat třeba tři dny v posteli,“ vyprávěla tehdy.

„Honilo se mi hlavou neustále dokola jen to, že jsem tlustá, stará, ošklivá a k ničemu.“ Pustila se tedy do boje s tloušťkou, který se chvíli dařil, pak zase ne. Stala se královnou známého jo-jo efektu. Zhubla pětatřicet kilo, aby brzy přibrala padesát. Její váhový rekord činí asi 125 kilogramů. Přesto ji neopouští elán a energie. Ví, že nikdy nebude jako proutek.

Baví ji tanec, jóga, rychlá chůze, běh, a zdá se, že i život, byť s kily navíc.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...