Lukáš Vaculík – Zájem děvčat si užíval

K herectví se dostal relativně snadno a vlastně spíš náhodou. Žádné velké herecké ambice neměl, dokonce tvrdí, že na něj herectví spadlo jako kus balkonu. Dodnes se lépe cítí s lidmi, se kterými vyrůstal a které zná od dětství, než na večírku po premiéře.

Ani žádnou vysněnou roli nikdy neměl, přesto už v sedmnácti letech natáčel pod vedením režiséra Karla Kachyni (†79) něžný snímek Lásky mezi kapkami deště. „Nikam jsem se nedral, byla to velká náhoda, prostě jsem tam zapadl typově,“ říká. Točil spoustu filmů, zatímco v divadle, které je jeho velkou srdeční záležitostí, hrál tehdy třetího vzadu.

Také vás může zajímat ...

Na to, jaký ohromný rozdíl je mezi filmovým a divadelním herectvím, musel přijít sám, ač předtím absolvoval konzervatoř. Navzdory evidentním úspěchům mnohokrát přemýšlel o tom, zda by se uživil jinak, kdyby přišel nějaký propad. Došel k smutnému zjištění, že neuživil. Zručný není, kdyby prý cokoli postavil, spadlo by to do pěti minut. Ještě v patnácti netušil, čím bude, do čeho se pustit.

Bavilo ho hlavně judo.

Pak přišly Lásky mezi kapkami deště, a bylo rozhodnuto.

Byl o něj zájem

V době, kdy se objevil ve filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže a Kamarád do deště, na něj paní a dívky doslova stály frontu. „Neodmítal jsem je,“ přiznává idol žen po letech. „Byl to čas, kdy zjistíte, že kromě sportu a učení existují i jiné hezké věci. Objevujete nepoznané. Ale vůbec jsem tehdy neuvažoval o zakládání rodiny. V pětadvaceti to snad ani nejde.

“ Jakmile začaly padat věty: Mně je s tebou tak dobře, případně: Měli bychom být spolu častěji, rozsvítila se donchuánovi v hlavě varovná kontrolka a mizel. Přísahá, že nebyl bezcitný mizera, jen si prostě neuměl představit, že by se jako mladíček usadil po boku jedné jediné ženy. Až ve čtyřiceti ho poprvé napadlo: Ano, s touhle ženou bych chtěl žít a mít s ní dítě.

„Co jsem zažil s Lukášem při mimopražských premiérách, když jsme je objížděli, to bylo něco neuvěřitelného. Jak ty fanynky vyly a vřískaly! Jak při Beatles. Ty by ho snad ušlapaly,“ zavzpomínal režisér Jaroslav Soukup (73). O pozornost médií nestojí fešák Vaculík ani v nejmenším, rozhovory poskytuje minimálně nebo vůbec.

Má za sebou totiž spor s bulvárním týdeníkem, který ho označil za gaye.

Po dlouhých pěti letech mu Vrchní soud v Praze přiznal odškodné ve výši tří set tisíc korun.

Po lásce z pasáže byl objektem touhy tisíců mladých dívek.

Šťastný táta

Po období velké filmové slávy přišla odmlka, kterou si Vaculíkovy obdivovatelky vykládaly tak, že jejich miláček veškeré pracovní nabídky odmítá. Skutečnost byla trochu jiná: „Popravdě řečeno netuším, proč to tak je,“ přiznává představitel Dannyho z tankového praporu. „Jsou holt různá období, hojnosti i půstu. Jde o to, zdali se to prostřídá a nezůstane jen u toho půstu.

Kecal bych, kdybych říkal, že jsem odmítal jeden scénář za druhým. Nabídky zkrátka nepřicházely,“ vysvětluje. Nijak nestrádal, protože si užíval soukromého života, a navíc prý myslí pozitivně a všechny chmury se od sebe snaží pomyslně odstrkovat. A protože je tajemný jako hrad v Karpatech, jeho obdivovatelky vlastně ani přesně nevěděly, zda má nějakou stálou partnerku.

Přitom herec byl ženatý, Petru si vzal v roce 2006, po osmi letech plných divokých hádek se rozvedl a definitivní krach manželství před veřejností tajil neuvěřitelné tři roky. Bývalí partneři spolu mají syna Lukáše (17), Vaculík se označuje za velmi šťastného otce. „Dostavila se intenzita citů, jakou člověk předtím neznal,“ tvrdí představitel Petra Kraje ze seriálu Temný Kraj.

„Naplňuje mě radostí, jak jsme si se synem v některých věcech podobní. Lukáš junior má neskutečný smysl pro černý humor.

Strašně se spolu nasmějeme,“ dodává s nadšením.

Až tak velcí kamarádi do deště zase nebyli.

Sundej si košili

Už to není ten mladíček z černobílých fotografií, zdobících pokoje dospívajících děvčátek. Přiznává, že ztrácí energii. Kdyby měl dva dny řádit a pít jako kdysi, třetí den by ho podle jeho názoru naložili do černého vozu. „Čas bilancovat nemám,“ tvrdí. „Pár let se orientuju na divadlo, sice zájezdové, ale baví mě.

Je to dáno i tím, že moc netočím, respektive se míjím s rolemi, které by mě bavily. A ty, co mi občas někdo nabídne, zase nebaví mě. Ale beru to, jak to je,“ říká přitažlivý herec středních let, který se snaží udržovat ve formě. Dbá na to, aby měl určitou váhu a obstojný fyzický vzhled.

Aby, když mu režisér řekne: Sundej si košili, se objevila figura, na kterou se ženy i dnes rády podívají.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...