Námořnický salát s brokolicí

Těstovinový salát s opečeným lososem a bylinkovou zálivkou je zdravým, lehkým a velice chutným jídlem.

Suroviny na 3 porce

– 200 g krátkých těstovin (penne, vrtule, mušle) – sůl – olivový olej – 250 g brokolice (růžičky) – 200 g lososa (filety bez kůže) – ½ pórku

Na zálivku

Také vás může zajímat ...

– 3 lžíce olivového oleje – 1 lžíce citronové šťávy – 1 lžička vinného octa – 1 lžíce nasekané petrželky – 1 lžíce nasekané bazalky – 1 lžíce nasekaného oregana – 1 lžička limetkové kůry – sůl, pepř

Postup

1. Těstoviny uvařte v osolené vodě podle návodu. Sceďte a vmíchejte do nich lžíci olivového oleje. Brokolici rozdělte na jednotlivé růžičky a vařte je v osolené vodě doměkka, asi 6 minut.

2. Na lžíci olivového oleje opečte z obou stran lososa a pak ho pokrájejte na menší kousky. Pokrájený pórek zlehka osmahněte na lžičce olivového oleje.

3. Všechny suroviny dejte do veliké mísy a promíchejte. V malé mističce nebo hrnečku prošlehejte vidličkou suroviny na zálivku. Tu pak nalijte na salát a promíchejte. Ihned podávejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...