Nasaďte kiwi proti jarní únavě

Obsahuje více vitamínu C než citrón. Nejlépe uděláte, když je budete jíst i se slupkou! Má ji sice pokrytou chloupky a zelenou dužinou, v níž je ale přes dvě stě drobných jedlých semínek.

Obsah vitaminu C v kiwi je v porovnání s citrony a pomerančem až dvojnásobný. Je proto nejlepší ochranou proti nachlazení a virovým onemocněním všeho druhu. Výrazně posiluje imunitu a je vynikající prevencí proti celé řadě infekčních nemocí. Na jaře nás dokáže ochránit proti obávané jarní únavě.

Také vás může zajímat ...

Protože obsahuje také stopový prvek měď, výrazně napomáhá svým spojením mědi s vitamínem C vstřebávání železa ve střevech. Stává se tedy velkou nadějí a důležitou potravinou pro lidi trpící chudokrevností. Kiwi je bohaté na vitamin E a obsahuje velké množství vitaminu B1, B2, B6, niacinu a vitaminu A.

Je také mimořádně bohaté na draslík, hořčík a železo.

Lepší než jablko?

V porovnání s jablkem obsahuje sedmnáctkrát více vitaminu C, šestkrát více hořčíku, pětkrát více proteinů a dvakrát tolik železa. Pravidelná konzumace kiwi (nejméně jedno denně) má blahodárný vliv na člověka s jakoukoliv infekční chorobou.

Zmírňuje chudokrevnost, posiluje imunitní systém a podporuje tvorbu krve, preventivně působí proti vzniku vrozených vývojových vad v oblasti páteře (rozštěp páteře). Vstřebatelná rostlinná vláknina v kiwi brzdí absorpci cholesterolu ve střevech, čímž snižuje jeho hladinu v krvi.

Kiwi je velmi bohaté na antioxidační vitaminy, které neutralizují volné radikály, jenž způsobují stárnutí buněk, poškození DNA a rakovinu. Oslabuje škodlivý vliv nejrůznějších toxických látek. Přispívá k tvorbě kolagenu, který je nezbytný při hojení ran. Zpevňuje kosti a zuby.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...