Nasaďte kiwi proti jarní únavě

Obsahuje více vitamínu C než citrón. Nejlépe uděláte, když je budete jíst i se slupkou! Má ji sice pokrytou chloupky a zelenou dužinou, v níž je ale přes dvě stě drobných jedlých semínek.

Obsah vitaminu C v kiwi je v porovnání s citrony a pomerančem až dvojnásobný. Je proto nejlepší ochranou proti nachlazení a virovým onemocněním všeho druhu. Výrazně posiluje imunitu a je vynikající prevencí proti celé řadě infekčních nemocí. Na jaře nás dokáže ochránit proti obávané jarní únavě.

Protože obsahuje také stopový prvek měď, výrazně napomáhá svým spojením mědi s vitamínem C vstřebávání železa ve střevech. Stává se tedy velkou nadějí a důležitou potravinou pro lidi trpící chudokrevností. Kiwi je bohaté na vitamin E a obsahuje velké množství vitaminu B1, B2, B6, niacinu a vitaminu A.

Je také mimořádně bohaté na draslík, hořčík a železo.

Také vás může zajímat ...

Lepší než jablko?

V porovnání s jablkem obsahuje sedmnáctkrát více vitaminu C, šestkrát více hořčíku, pětkrát více proteinů a dvakrát tolik železa. Pravidelná konzumace kiwi (nejméně jedno denně) má blahodárný vliv na člověka s jakoukoliv infekční chorobou.

Zmírňuje chudokrevnost, posiluje imunitní systém a podporuje tvorbu krve, preventivně působí proti vzniku vrozených vývojových vad v oblasti páteře (rozštěp páteře). Vstřebatelná rostlinná vláknina v kiwi brzdí absorpci cholesterolu ve střevech, čímž snižuje jeho hladinu v krvi.

Kiwi je velmi bohaté na antioxidační vitaminy, které neutralizují volné radikály, jenž způsobují stárnutí buněk, poškození DNA a rakovinu. Oslabuje škodlivý vliv nejrůznějších toxických látek. Přispívá k tvorbě kolagenu, který je nezbytný při hojení ran. Zpevňuje kosti a zuby.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...