Neberte se tak vážně

Sklon brát se příliš vážně vám může pěkně znesnadňovat život. A to zejména proto, že snaha vidět se příliš seriózně, vyvolává současně často negativní a pesimistické pocity. Ubírá vám to radost ze života a brání pocitu štěstí.

Navíc tento váš životní postoj stojí v cestě schopnosti své problémy úspěšně a s nadhledem řešit. Okrádá vás i o schopnost vnímat sebe sama realisticky.

V začarovaném kruhu

Váš pocit vážnosti narůstá v situacích, kdy jste ve stresu. Často i proto, že jste rozzlobeni nebo se něčeho bojíte. K tomu, abyste se dostali z nepříjemného napětí, by pomohlo uvolnění.

Také vás může zajímat ...

Takové odlehčení by vám dodalo i vyšší schopnost problém vyřešit. Jenže vy se přece berete příliš vážně, což nadhled vylučuje. Ocitáte se tak v začarovaném kruhy svých katastrofických vizí, nespokojenosti a neustále se na vás valících problémů.

Nadhled patří k životu

Pokud jsme však tomuto sklonu ještě příliš nepropadli, nemusí být na jeho změnu pozdě. Většinou totiž skutečně jde jen o více či méně vědomý zvyk, který lze poměrně snadno překonat.

Zkuste se podívat zpátky v čase a zamyslet se nad tím, zda situace, kdy jste se v minulosti brali velmi vážně, vidíte i s časovým odstupem stejně. Uvažovali byste tehdy také tak, kdybyste věděli to, co víte dnes? Připadá vám vaše tehdejší jednání až absurdně či komicky. Výborně! Jste na dobré cestě k nápravě. Život je přece fajn.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...