Nechte omládnout svou pleť o několik let

Trápí vás přibývající vrásky a povadlá kůže? I když se stárnutí zastavit nedá, přesto ho můžete velmi účinně zpomalit. Máme pro vás úžasné přírodní tipy, se kterými dáte pleti to nejlepší a můžete omládnout. Stačí si vybrat tu správnou bylinku.

Některé rostliny jsou dobré pro citlivou, jiné pro stárnoucí, suchou pleť. Vybírejte z nepřeberného množství přípravků podle složení, které obsahují, abyste dodala své pleti přesně ty živiny, které nejvíc potřebuje.

Také vás může zajímat ...

Velmi vzácná damašská růže

Získává se z ní poměrně vzácný extrakt, který se v kosmetice používá hlavně na citlivou pleť. Tato voňavá růže se pěstuje na Blízkém východě či severu Afriky a hodí se zvláště pro suchou pokožku, kterou nedráždí, ale naopak zklidňuje. Navíc působí antibakteriálně a dodává pleti barvu a svěží vzhled.

Zázračné plody rakytníku

Rakytník je rostlina, která bývala možná trochu opomíjená, ale v dnešních dnech se jí zase dostává zaslouženého obdivu. Olej z její dužiny má protizánětlivé účinky, a tak je taktéž skvělou volbou ve složení přípravků na citlivou a suchou pleť. Rakytník je výborným pomocníkem také u stárnoucí kůže, které navrací půvab a svěžest.

Vsaďte na plody černého rybízu

Dost možná vám roste i na vaší zahrádce. Jen možná netušíte, že černý rybíz je výborný také v péči o vaši pleť. A to díky svým antioxidačním účinkům. Jestli ale chcete hlavně zpomalit pokročilé vrásky, neměl by vám doma v žádném případě chybět olej z jeho semínek. Ten působí nejen proti postupnému stárnutí, ale rovněž proti unavené a mdlé pleti.

Rozmarýn se hodí nejen do vaší kuchyně

S rozmarýnem se nejčastěji potkáte právě v kuchyni. Přitom má své zastoupení i v kosmetice. Je totiž protizánětlivý a má zpevňující účinky. Už na první pohled tak dokáže pleť krásně omladit. Mimo jiné ho můžete použít pro zmírnění otoků, kruhů pod očima a na podporu prokrvení.

Avokádová maska

Co by to bylo za výčet zázračných rostlin, kdyby v něm chybělo chutné, a hlavně pro pleť prospěšné avokádo? Toto ovoce je bohaté na vitaminy A, D a E můžete ho na pleť nanášet klidně jen samotné nebo si z něj připravte jednoduchou masku s trochou tvarohu, jogurtu a medu.

Brusinka umí víc, než se zdá

Že jste ji doposud používala pouze na problémy s močovým měchýřem? Její účinky ale sahají mnohem dál. Pleti totiž prospívá i olej z jejích plodů, který obsahuje vitamin E, omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny.

Pokožka nejčastěji stárne vlivem slunečního záření a právě to brusinky zpomalují. Také ale zpevňují kolagenní vlákna, jež zaručují pružnost pleti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...