Nejzajímavější křenové recepty

Pokud se nebojíte experimentovat, můžete vyzkoušet recept na omlazení organismu. Nechte louhovat 2 polévkové lžíce nastrouhaného křenu v 0,25 l kvalitního alkoholu, jako je vodka, gin, anebo slivovice, v uzavřené lahvi 2 až 6 týdnů, občas protřepte.

Pak sceďte a užívejte denně 1 čajovou lžičku na noc po dobu 4 až 6 týdnů. Alkohol můžete nahradit přírodním nefiltrovaným jablečným octem. Z křenu si můžete vyrobit i generacemi prověřený sirup na zahlenění.

Také vás může zajímat ...

Stačí, když 1 polévkovou lžíci najemno nastrouhaného čerstvého křenu smícháte se 0,15 kg medu a uzavřete do sklenice. Pak necháte do druhého dne uležet. Po uplynutí této doby přeceďte a berte 2× denně 1 čajovou lžičku.

Tento sirup vydrží v lednici až 6 dnů, což odpovídá i době užívání. Sirup má antibakteriální účinky a působí zejména v počátcích nachlazení nebo naopak krátce po nemoci..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama