Novou lásku málem málem zničil svou pověstnou hrubostí

Ačkoli na syna platil, nechtěl ho nikdy vidět. Jeho narození považoval za podraz!

Oldřich Navrátil (67) působí jako drsný chlapík, který nejde pro ostré slovo daleko. Jeho přátelé však moc dobře vědí, že má srdce ze zlata a že je nejšťastnější v kruhu své milované rodiny.

Pokud zazní jméno Oldřich Navrátil (67), český divák si patrně vybaví samolibého Emila Nádeníčka z úspěšné trilogie o Básnících či cholerického tatínka Bajzu ze skvělého seriálu Bylo nás pět. Jenže Oldřich má i spoustu jiných tváří. Je to především milující otec a manžel, laskavý dědeček, nadšený chatař a zahrádkář. Ovšem nic z toho mu nespadlo jen tak do klína.

Také vás může zajímat ...

Navrátil musel prožít mnoho těžkých chvil, než našel klid vedle své druhé manželky, sympatické paní Moniky (56).

Neodmítne žádnou roli

Oldřich Navrátil se narodil 21. října 1952 v krásném moravském městě Třebíč. Už od svých mladých let se vášnivě zajímal o herectví, a tak šel po střední škole studovat JAMU v Brně. Hned po studiu začal hrát v populárním brněnském Divadle na provázku, kde zůstal dvě sezony. Pak se ale přestěhoval do Prahy a několik dalších let hrál v divadle Ta Fantastika. Odtud odešel takzvaně na volnou nohu.

Toto rozhodnutí mu pochopitelně přineslo nejen svobodu, ale zároveň i velkou zodpovědnost. Oldřich se tak brzy naučil neodmítat nabízené role. „Nikdy jsem to neudělal.

Je málo herců, kteří něco odmítnou,“ řekl tento přímočarý herec.

Fanoušci obdivují všechny jeho filmy

Právě kvůli finanční jistotě se Navrátil nakonec přece jen rozhodl vrátit do stálého angažmá a přijal nabídku pražského Studia Ypsilon, kterou předtím odmítal téměř čtyřicet let. „Jako věčný obdivovatel Ypsilonky a staré gardy hereckých es, která tu působila, jsem nemohl nesouhlasit,“ komentoval pak spolupráci, s níž je i nadále velmi spokojený.

Už dnes má Navrátil za sebou pořádnou porci dobře odvedené herecké práce. Jeho fanoušci proto obdivují všechny filmy, ve kterých se tento svérázný Oldřich Navrátil (67) působí jako drsný chlapík, který nejde pro ostré slovo daleko. Jeho přátelé však moc dobře vědí, že má srdce ze zlata a že je nejšťastnější v kruhu své milované rodiny. muž objevil.

Ať už jsou to již zmiňovaní Básníci, skvělé snímky Krakonoš a lyžníci, Helimadoe, Lotrando a Zubejda, Všichni moji blízcí nebo komedie Rafťáci.

Tělo mu vypovědělo službu

A co teprve televizní seriály? Těm se Navrátil nikdy nevyhýbal. Jistě i díky zajímavým honorářům. Z těch nejúspěšnějších televizních seriálů, v nichž se objevil, můžeme jmenovat třeba Náměstíčko, Místo nahoře, Ranč U Zelené sedmy nebo Dobrou čtvrť. Oldřich byl tak brzy znám jako herec, který téměř neví, co je to únava.

Pracoval mnoho let, aniž by myslel na to, že i jeho tělo potřebuje odpočívat. Proto bylo jen otázkou času, než mu organismus vypoví službu. To těžké období začalo velmi záhadnými zdravotními potížemi.

Navrátil chodil po různých vyšetřeních, až se nakonec ukázalo, že má v mozku podezřelou krevní sraženinu.

Hrozilo ochrnutí a ztráta řeči

Od lékařů se potom dozvěděl, že je nutná operace hlavy, po níž mu hrozí ochrnutí, ztráta řeči a další vážné komplikace. Protože ale neměl na výběr, složitý zákrok přece jen podstoupil. Vše naštěstí dobře dopadlo, takže si Oldřich mohl oddychnout. V té době ale netušil, že to nejhorší má teprve před sebou. Opustila ho totiž manželka Dáša, s kterou byl ženatý dlouhých čtyřiadvacet let.

Další neblahé události brzy následovaly. Oldřichovi zemřela maminka na rakovinu tlustého střeva, a aby toho nebylo málo, při povodních se mu utopil milovaný pejsek.

V té době na hercovu manželku zřejmě dolehly výčitky svědomí, takže se pokusila o návrat.

Opustili ho všichni jeho blízcí

Dáša si svůj nápad ale na poslední chvíli rozmyslela a následoval nevyhnutelný rozvod. Těžce zkoušený herec tak zůstal sám, bez rodičů a bez milované manželky. Dokonce i na svou jedinou dceru mohl pouze vzpomínat. Milovaná Tereza totiž odešla studovat dějiny umění do Itálie. Přesto svého otce alespoň na dálku stále velmi podporovala.

Jak sám herec říká, nebýt jí, asi by svůj život už tehdy ukončil.

Ani v tak složité chvíli si ale nechtěl připustit, že někde vyrůstá jeho vlastní syn, který by ho rád poznal a chtěl s ním být v kontaktu.

Nemanželského syna stále odmítá

Navrátil měl totiž na jaře 1981 velmi krátkou známost s recepční z jednoho hotelu. Žena však během jejich nezávazné romance přišla do jiného stavu, což Oldřich považoval za podraz. A i když alimenty na syna Milana Kočího (35) poctivě platil, nechtěl ho vidět.

„Má rodina je má žena, dcera, syn, dvě vnučky od vyženěného syna a vnuk od dcery,“ řekl k tomu později, čímž jednou provždy naznačil, že Milana nikdy nebude počítat mezi rodinné příslušníky.

Konečně potkal novou lásku

Po definitivním rozchodu s Dášou byl Oldřich skálopevně přesvědčen, že manželství je pro něj jednou provždy tabu. „Ženit se už nikdy nebudu,“ řekl tehdy herec a dodal že mu jeden rozvod úplně stačil. Z těžkých depresí, způsobených naprostým osaměním, Oldřichovi nakonec pomohla práce a blízcí přátelé. Pak se na něj konečně usmálo štěstí i v milostném životě.

To když když na plese trampské osady poznal svou další lásku Moniku. Ačkoli mu sympatická tmavovláska padla okamžitě do oka, byl počátek jejich vztahu pěkně dramatický.

Monika totiž byla v té době ještě vdaná za Tomáše O., muže odsouzeného k několikaletému vězení.

Začaly chodit výhružné dopisy

Zamilovaný Oldřich tehdy netušil, že Moničin manžel k výkonu trestu nenastoupil a že se ukrýval dva a půl roku doma. „Byl to teror pro celou rodinu,“ prozradila pak současná paní Navrátilová.

Svého partnera se bála udat, protože jí vyhrožoval, že ji připraví o syny, a tak si pro něj nakonec do malé obce na Českolipsku muselo za obrovských manévrů přijet čtyřicet ozbrojených členů zásahové jednotky. Když Tomáše konečně zatkli, tak se Monice alespoň na chvíli ulevilo. Pak jí ale bývalý partner začal z vězení posílat výhružné dopisy. Chtěl jí tak zabránit, aby se s ním rozvedla.

Patrně doufal, že jako ženatý bude mít větší šanci na prominutí poloviny trestu.

První rok manželství proplakala

K jejich rozvodu nakonec přece jen došlo, takže Oldřich mohl svou vyvolenou konečně požádat o ruku. Udělal to prý opravdu romanticky, jen chvilku poté, co spolu úspěšně odblešili jejich pejsky Fifinku a Matyáše. Po jejich svatbě, která se konala 11. listopadu 2011, byl z Oldřicha Navrátila zase ženatý muž. Zatímco herec byl v té době opravdu šťastný, jeho manželka ronila potoky slz.

Monika dokonce přemýšlela, zda sňatkem s Navrátilem neudělala velkou chybu. Vždyť s ním zažívala doslova peklo na zemi. Oldřich je totiž ve svém okolí znám jako sprosťák, který neustále řve a nadává.

„První rok jsem proplakala, je totiž příšerně vulgární,“ postěžovala si v jednom televizním pořadu Monika, která si naštěstí na svérázné chování svého manžela přece jen zvykla.

Drsný chlapík skrývá citlivé jádro

Dokonce pochopila, že se za Oldřichovou drsnou slupkou skrývá velmi citlivé jádro. Vždyť Navrátil je dnes nejšťastnější na chatě v kruhu své velké a milující rodiny. Jako hrdý dědeček pěti krásných vnoučat tak nemá na nějaké starosti a trápení vůbec čas a naplno se jim věnuje

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...