Okurky udrží váš pitný režim

Salátová okurka je učiněný zázrak! Osvěží, zahojí spáleniny a pomůže od bolesti. Navíc po ní i zhubnete! V létě je téměř nenahraditelná.

Víte, že sníst salátovou okurku je jako vypít sklenici vody? Voda tvoří až 96 procent její celkové hmotnosti. Co všechno okurky dokážou?

Také vás může zajímat ...

Hojí spáleniny a brání tloustnutí

Byli jste dlouho na slunci a spálili jste se? Nakrájejte okurku a přiložte na bolavá místa. Skvěle je ochladí. Pokud vás bolí hlava ze sluníčka nebo pálí oči, přiložte na čelo nebo na oční víčka kolečka okurek. Její využití v nízkokalorických odtučňovacích dietách podporuje kyselina tartronová, která zabraňuje přeměně škrobů v organismu na tuky. Okurka tedy úspěšně brání ukládání tuků.

Okurky obsahují také enzym erepsin, který štěpí bílkoviny a zabíjí bakterie. A k tomu ještě navíc umí díky vláknině čistit střeva.

Slupka okurek obsahuje antioxidanty, které zlepšují stav nemocných cukrovkou a omezují nebezpečí srdečních chorob.

Okurková limonáda je hit!

Tento nápoj vás dokonale v horkých letních dnech osvěží a zažene žízeň. K jeho výrobě potřebujete 1 litr perlivé nebo neperlivé vody, 1 okurku a 1 citron nakrájené na kolečka, třtinový cukr, mátu a led. Všechny ingredience promícháme ve velkém džbánu a necháme vylouhovat. Okurku lze i nastrouhat, bude mít pak výraznější chuť.

Díky jejím výrazným léčivým účinkům neškodí čerstvé okurkové saláty zařazovat po celé léto do jídelníčku každý den. Kromě klasického salátu s octovým nálevem můžeme zkusit i vynikající kombinaci s kysanou smetanou a koprem nebo indickou specialitu s česnekem, kmínem a jogurtem, Vyloženě letní pochoutka je klasický „šopák“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...