Ostrá koření odeženou podzimní neduhy

Víte, že to jsou silná přírodní antibiotika, která dokážou zabít až 75 procent škodlivých mikrobů? Která z nich by neměla nyní chybět ve vaší kuchyni?

Paprika lepší náladu

Také vás může zajímat ...

Snižuje bolest při zánětech a podporuje produkci hormonů štěstí – endorfinů.Antioxidanty v paprice zabraňují vzniku rakovinných buněk. Při nachlazení či hubnutí vám pomůže nápoj z chilli papričky. Vezměte papričku a uvařte ji ve sklenici mléka. Pak mléko vypijte.

Při rýmě je dobré před spaním nasypat do ponožek trochu červené papriky, to výborně zahřeje nohy.Chilli lze užívat na podchlazení a omrzliny. Postižená místa se potírají odvarem.

Ve větších dávkách snižuje pálivá paprika pooperační bolesti.

Kari zpomalí stárnutí

Kari léčí jaterní choroby, působí proti oxidaci, která je považovaná za hlavní faktor stárnutí, a pomáhá proti Alzheimerově chorobě.Antioxidační účinky kari příznivě působí při některých druzích rakoviny, zejména rakoviny kůže a také při roztroušené skleróze.

Pepř čistí žaludek

Stimuluje funkci zažívacího ústrojí, podporuje chuť k jídlu, odstraňuje nadýmání, má močopudné účinky a užívá se při rýmě a nachlazení.Pomáhá proti jedům, zkaženému jídlu a bolesti zubů, jater a svalů.

Zázvor chrání plíce

Zlepšuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu, působí proti ateroskleróze a srdečním poruchám. Pomáhá při žaludeční nevolnosti.Léčí kašel, nachlazení, angínu. Při zánětu průdušek skvěle pomáhá čaj z nastrouhaného čerstvého zázvoru – 1 lžičku oddenku a 2dl vody, povaříte 5 minut a osladíte medem. V případě virového onemocnění zabírá, když povaříte zázvor s kouskem cibule.

Tento nápoj zaručuje, že se příznaků nemoci zbavíte do několika hodin.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...