Po mrtvici se musela Sharon Stone znovu učit mluvit!

Nejvíc ji proslavila scéna, ve které neměla spodní prádlo!

Až do svých 34 let byla Sharon Stone (62) celkem neznámou herečkou. Průlom v její kariéře znamenal film Základní instinkt. Ten z ní udělal hvězdu i erotický symbol.

Hollywoodská herečka Sharon Stone měla už v dětství velké ambice. Odvážně tvrdila, že bude stejně slavná jako Marilyn Monroe (+36). Na chvíli se skutečně ke slávě své favoritky přiblížila.

Také vás může zajímat ...

Geniální modelka

Ačkoliv se díky jejím rolím na Sharon díváme hlavně jako na sexuální symbol, ve skutečnosti byla už odmala nadprůměrně inteligentní.

Ve škole měla samé jedničky, četla spoustu knih, milovala staré archivní filmy. Jedinou chybou, která ji poznamenala na celý život, byla dramatická jízda na koni, kterou nezvládla.

Vjela mezi prádelní šňůry a výsledkem byla otevřená rána na krku, po kterém jí zůstala jizva. Své ambice začala v době dospívání prosazovat na více frontách.

Věděla, že je atraktivní a zúročila to v soutěži krásy, získala titul Miss Pensylvánie. Studovala dvě univerzity najednou a neměla s tím problém.

Nejprve si přivydělávala jako servírka, později se dokázala uživit jako modelka. Její sen o herectví se ale stále nedařilo naplnit. Ve filmech dostávala pouze vedlejší role a moc lidí o ní nevědělo.

Zaujala tím, že se krátce po třicítce nechala nafotit nahá do magazínu Playboy. Nejspíš i díky tomu, dostala roli v trháku Total Recall, kde byl hlavní hvězdou Arnold Schwarzenegger.

Film režíroval holandský tvůrce Paul Verhoeven (82) a ten si na Sharon vzpomněl o dva roky později, kdy připravoval thriller Základní instinkt.

Scéna, která vešla do dějin

Svoji nejslavnější roli dostala Sharon ve chvíli, kdy se rozhodovala ukončit svoji zatím nepříliš hvězdnou hereckou kariéru. Chtěla jít studovat práva. Místo toho přišla obrovská popularita, daná mimo jiné i legendární scénou u výslechu.

Osudová žena, kterou Sharon ve filmu hrála, přijde na policii, a když si během sezení na židli přendává nohy, je jasně vidět, že nemá spodní prádlo. O vzniku lechtivého záběru koluje několik verzí.

Jedna z nich například říká, že si Sharon měla kalhotky sundat jen proto, aby se neleskly – a pak byla v šoku, když viděla, jak moc bylo ve finálním pohledu vidět.

Režisér Verhoeven ale tvrdil, že Sharon dobře věděla, jak bude scéna vypadat a už při čtení scénáře s ní souhlasila. Jeho verzi by odpovídal fakt, že herečka předtím neměla problém s focením pro pánský časopis.

Každopádně se z ní díky Základnímu instinktu stala celebrita. Moc dlouho jí to ale nevydržela, z uvedeného filmu vlastně dále žila a další role až na jednu výjimku tak zářivé nebyly.

Tou výjimkou byla partnerka hlavního mafiána ve filmu Casino; za tuhle postavu byla Sharon dokonce nominována na Oscara!

Nahá i v 56 letech!

Filmové krásky to nemívají snadné s osobním životem a Sharon by mohla vyprávět. Byla dvakrát vdaná. Poprvé si v roce 1984 ještě jako neznámá herečka vzala televizního producenta Michaela Greenburga (69), ale manželství vydrželo jen dva roky.

Dvakrát se pak Sharon zasnoubila, ale ke svatbě nedošlo. Druhou svatbu měla až s novinářem Philem Bronsteinem (69). Nepodařilo se jí otěhotnět a tak s manželem adoptovali syna.

Později se ale rozvedli. Drama si prožila Sharon tehdy, kdy kvůli prasklé výduti v mozku prodělala vnitřní krvácení. Po mrtvici se musela znovu začít mluvit.

Změnila se i její povaha, úplně se zklidnila. Těžce ale nesla své stárnutí. Dospěla až do stavu, kdy se zavřela v koupelně a rozhodla se, že nevyjde ven dřív, než dokud se nepřijme taková, jaká je.

S její kritičností by asi mnozí muži nesouhlasili – když se Sharon nechala v 56 letech opět vyfotit pro prestižní magazín nahá, muži jí vyjadřovali obdiv!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...