Po svatbě se Lucii Bílé měnil manžel před očima a rozvod byl jen otázkou času!

Osudoví muži a milenci Lucie Bílé 4. díl

Poprvé se Lucie Bílá (54) vdala, když jí bylo šestatřicet let. Vzala si neznámého hudebníka Stanislava Penka (46), o kterém si myslela, že je tím pravým pro život. Vystřízlivění přišlo brzy.

Na počátku tisíciletí za sebou měla Lucie Bílá velice úspěšné desetiletí ve své kariéře. Také prožila bohatý soukromý život. Začalo to sice tragicky, když její přítel Tomáš Holý (+21) zemřel při autonehodě, ale poté, co potkala producenta Petra Kratochvíla (68) se její život úplně proměnil.

Také vás může zajímat ...

Prožila první opravdu dlouhodobý vztah – s Petrem spolu byli sedm let – a přivedla na svět syna Filipa (25). Nepodařilo se jí sice přivést partnera do svatební síně, ale hodně jí dal po všech stránkách. Petr ale neodolal jiné ženě, bývalé Miss Pavlíně Baburkové (46) a tak idylka po sedmi letech skončila.

Chtěl prý s ní mít dcerku!

Stanislav Penk byl hudebníkem, hrál na pozoun v Pražské filharmonii. Lucie ho znala už předtím, než mezi nimi přeskočila jiskra. První pokus o sblížení přišel z jeho strany, když zpěvačku doprovázel při jejím vánočním koncertním turné. Tehdy se psal rok 2001.

Lucie nebyla proti, Stanislav se jí líbil i jako muž. Vypadalo to navíc, že má smysl pro rodinný život. Nijak by se býval nebránil tomu, aby se stal otcem, ideálně dcerky s hnědýma očima. Na takové věty obvykle ženy slyší a Lucie nebyla výjimkou. Po pouhém týdnu chození se pak oba rozhodli, že spolu nejspíš zůstanou už navždycky.

Lucie to později komentovala slovy, že pokud člověk pozná toho pravého, tak dál nad ničím nespekuluje, ani se nerozhoduje – je to prostě dané. Byla tehdy skutečně přesvědčená, že našla ideálního partnera.

„Má pro mě to nejpodstatnější, dává mi zázemí, které jsem neměla,“ uvedla v jednom rozhovoru. Také Stanislav bral jejich vztah jako něco přirozeného, logického a jedině správného. Bohužel se brzy ukázalo, jak se oba zmýlili.

Pochopila to už ve svatební den

Svatba, která se konala na jaře roku 2002, byla pro všechny překvapivou událostí. Zpěvačka se nepokoušela obřad utajit, takže tam přišly stovky lidí. Už ve svůj velký den měla ale Lucie první pochybnosti, jestli dělá správně, když svůj život spojuje právě se Stanislavem.

Vyskytly se totiž problémy s novomanželským apartmá na místní faře – netěsnily tam kohoutky a tak místnost vytopila voda. Zatímco Lucie čelila téhle malé katastrofě s nadhledem, jejímu manželovi tekly nervy a najednou bylo po svatební pohodě. Dusno prý bylo tak husté, že do rána Lucie nezamhouřila oči.

Týden nato se dívala na svatební fotky a došlo jí, že udělala krok špatným směrem. Protože ale vždy patřila k ženám, které se tak snadno nevzdávají, rozhodla se dát Stanislavovi ještě šanci. Občas to vypadalo, že bude opravdu stát při ní, jako když bojovala se zánětem ušního nervu. Bohužel takové situace byly spíše výjimkou.

Vadilo mu všechno!

Manžel se brzy začal Lucii měnit před očima. Už to nebyl ten partner, o kterého by se mohla vždy opřít. „Začalo mu vadit všechno, moje minulost i přítomnost, mé okolí, moji přátelé,“ popisovala. Stačilo, aby telefonovala s manažerem nebo společným známým a Stanislav zuřil.

Bylo jasné, že rozpad manželství je pouze otázkou času. Nakonec to, co mělo trvat navždycky, nevydrželo ani jeden rok. V lednu roku 2003 oznámila dvojice, že spolu končí. Lucie novinářům řekla: „Mysleli jsme to vážně a šli do manželství s přáním, aby vydrželo po celý život.

Pochopili jsme ale, že to přání nemůže být naplněno a zjistili jsme, že nám náš vztah nesmírně ubližuje.“ Také Stanislav komentoval rozvod slovy:

„Manželství nám nevyšlo, ale věřím, že budeme dobrými přáteli.“ Sliboval, že i nadále bude stát při Lucii – ona to ale nakonec nepotřebovala. Čekaly na ni ještě další vztahy pod drobnohledem médií a veřejnosti. Stanislav pak postupně opět zapadl do bezvýznamnosti.

Až v knize Lucie odhalila pravou skutečnost!

Jaký byl skutečně život vedle Stanislava Penka, vyšlo najevo až poté, kdy se o tom Lucie Bílá rozepsala ve své knize. Čtenáři se tak mohli dozvědět, jak se jí manžel neustále vyptával na to, co předtím prožila.

Chtěl to prý vědět, aby získal důvěru, ale když mu to řekla, tak byl pak vždycky vzteklý. Lucie kvůli tomu nejednou měla slzy v očích. Dělo se to dokonce už před svatbou, ale její přípravy byly natolik rozjeté, že zpěvačka už neměla sílu jí zrušit. Další záchvaty Stanislavovy zuřivosti pak ukázaly, koho si ve skutečnosti vzala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...