Po velké tragédii svého partnera se Carmen Mayerová ocitla v neobvyklé situaci!

Své rozhodnutí postarat se o partnerovy dcery musela před matkou obhajovat!

V jediném okamžiku se Carmen Mayerové (76) změnil život. Po rozvodu se zamilovala do hereckého kolegy, který ale dostal do své péče dcerky poté, co se bývalá žena zabila při nehodě. Společně tuhle situaci oba perfektně zvládli!

Herečce Carmen Mayerové (76) proudí v žilách po mamince španělská krev. Rodiče se poznali ve francouzském Cannes, kde měli svatbu. Pak přijeli do Československa. To bylo ještě před válkou. Carmen nikdy nevěřila, že by za minulého režimu mohla své španělské příbuzné někdy poznat.

Také vás může zajímat ...

Babičku a dědečka z matčiny strany nikdy neviděla. „Jen jsem věděla, že tamhle někde je země, ze které pochází maminka, odkud chodí dopisy a odkud jednou přišla zpráva, že babička zemřela,“ uvedla.

Jak to bylo s jejím otcem

Tatínek Carmen byl milovníkem oper, takže odtud pramení původ jejího nezvyklého křestního jména. Její sestra se jmenovala Aida. „A kdyby se nám narodil bratr, tak by byl možná Rigoletto,“ řekla herečka s nadsázkou. Rodinná historie byla ale ještě trochu složitější, protože muž, který Carmen vychovával, nebyl jejím biologickým otcem.

„Byli spolu sedm let a nemohli mít děti. A když maminka navázala nový vztah, tak tatínek odstoupil, vlastně jí umožnil stát se matkou. Jenže můj biologický otec se z války nevrátil a maminka najednou zůstala na vše sama.

A tak se k ní tatínek opět vrátil a nás se sestrou se ujal,“ vyprávěla herečka v jednom rozhovoru. Také v jejím životě pak došlo v dospělosti k zajímavým vztahovým zápletkám. Prvním manželem Carmen byl herec Maxmilián Hornyš (+87).

Věkový rozdíl mezi nimi byl sedmnáct let starší a zpětně Carmen pochopila, že mu tehdy úplně nestačila. Jednalo se o noblesního muže, který měl rád ženy. Rozvod, který následoval, neproběhl ve zlém. „Prostě jsem cítila, že chce žít jiný život a já byla v té době příliš mladá, naivní, důvěřivá,“ konstatovala Carmen.

V té době už měla s Maxmiliánem dceru. Netušila, že brzy se počet dětí, o které se bude muset postarat, rozšíří.

Chtěla pro ně být jistotou

Z Hradce Králové, kde doposud měla angažmá, se po rozvodu přestěhovala Carmen do Prahy. Maxmilián se tehdy zachoval velkoryse. Garsonku v Hradci Králové nechal vyměnit za malý pražský byt a sám nic nechtěl, takže Carmen měla bydlení vyřešené. V Praze se seznámila s Petrem Kostkou (82).

„Zaujal mě svým šarmem, měl smysl pro humor, byl výtečný vypravěč a bylo ho všude plno,“ popisovala. Petr byl také rozvedený, měl dvě dcery, které dostala do péče jeho exmanželka. Pak došlo k tragédii, když se Petrova bývalá žena zabila v autě. Carmen tak byla postavena před hotovou věc.

„Stala se šílená tragédie a bylo nutné se postarat o děti,“ vzpomínala na zlomovou situaci. „Bylo mi jasné, že mámu jim nenahradím, ale chtěla jsem pro ně být jistotou, člověkem, na kterého se mohou vždy spolehnout.“

Nebylo to snadné ani pro dcerku Carmen, která se o svoji maminku najednou musela dělit, a doma pro ni byl jiný táta. Všechno si navíc Carmen musela obhajovat i před svojí maminkou. „Ta vůbec nechápala, proč to dělám, že to nejsou moje vlastní děti, moje krev,“ líčila herečka.

Krize přišla s věkem

Ani tak silná osobnost, jakou je Carmen, se nevyhnula osobní krizi. Nejprve přišla po čtyřicítce. „Měla jsem sice krásné role, stala jsem se babičkou, všechno bylo v pořádku, ale já si připadala stará,“ přiznala. Pokračování přišlo po pětapadesátce, kdy se přidaly i deprese. Carmen měla i fyzické potíže.

Několikrát byla hospitalizována na neurologii a dostala i antidepresiva. Léky ale představovaly problém, tlumily jasnou mysl, kterou jako herečka potřebovala. Carmen proto úplně vypnula, trávila čas na venkově s vnoučaty a postupně léky snižovala. Trvalo to nějaký čas, ale nakonec to úspěšně zvládla.

Dceru Terezu se jim s manželem nepodařilo od herectví odvrátit!

Ani Carmen, ani její manžel Petr Kostka si nepřáli, aby se z jejich dcery Terezy (44) stala rovněž herečka. „Bojíte se, jestli má talent, jestli bude mít štěstí a také proto – a to je úděl všech hereckých dětí – že je jim předhazován jejich původ, že mají protekci,“ vysvětlovala Carmen důvody.

Bylo jasné, že za takových okolností je o to těžší prokázat svůj talent. Tereze se to podařilo. Hraje na jevišti dokonce se svojí matkou. Carmen říká, že v té chvíli ji nevnímá jako dceru, ale je pro ni jako kterákoliv jiná kolegyně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...