Poslední manželství nešťastné zpěvačky nevydrželo ani rok!

Milostné skandály Ivety Bartošové 8. díl Kdo jí nedokázal zachránit?

Po mnoha známých a slavných mužích, kteří s ní strávili nějaký díl života, se druhým manželem Ivety Bartošové (+48) stal obyčejný majitel bezpečností agentury, u veřejnosti nepopulární Josef Rychtář (61).

Po všech milostných peripetiích a vzletech i pádech v kariéře došla Iveta Bartošová (+48) na konec své životní pouti, kterou dobrovolně ukončila. V té době byla provdaná za svého druhého manžela. Ten ji ale zachránit před sebevraždou nedokázal.

Také vás může zajímat ...

Kde se vzali vetřelci?

Vztahy Ivety byly v novém tisíciletí vždy nejprve nadějné, ale stačil krátký čas a všechno se změnilo. Poté, co jejím životem prošli herec Zdeněk Podhůrský (60) a zvěrolékař Roman Hanke (53) a kdy se jejím manželem krátce stal herec Jiří Pomeje (+54), vstoupil do života zpěvačky poslední osudový muž. Nejprve to bylo z úplně jiných než soukromých důvodů.

Iveta, která byla právě po rozchodu s italským šlechticem Domenicem Martuccim (43), se v létě roku 2011 pořádně vyděsila, když se na zahradě jejího domu objevili tři neznámí muži. Lidem v té době už nevěřila, alkohol z ní časem udělal paranoidní osobu. Hledala nějakou pomoc a našla jí v bezpečnostní agentuře, jejímž majitelem byl Josef Rychtář (61).

Zdeněk Macura (45), který se podle svých slov snažil Ivetu vždy chránit, později prohlašoval, že neznámé muže poslal prý sám Rychtář, aby zpěvačku vyděsil. To je ale jenom jeho domněnka, která může být pravdivá a nemusí. Každopádně se tímto způsobem dostal Rychtář do Ivetiny blízkosti a začal na ni mít silný vliv. Byl v té době ještě ženatý.

S nešťastnou zpěvačkou se sblížil, ona se k němu přistěhovala, ale jen na měsíc – pak se vrátila zpátky, protože nechtěla mít na svědomí rozbití cizí rodiny.

Rychtář se ale stejně rozvedl a dál o Ivetu usiloval.

Lidem se nelíbil!

Zpěvačka mohla mít ve své složité situaci pocit, že se jí Rychtář snaží skutečně pomáhat. Obecně se ale soudilo, že se nevyrovnaný muž snaží spíše zviditelnit a něco ze situace vytěžit. Nebyl to pro Ivetu ideální partner se svojí neurotickou povahou a neschopností ovládat své emoce. Jakmile se začal po jejím boku objevovat, názor veřejnosti i médií byl celkem jednoznačný.

Málokdo novému partnerovi kdysi oblíbené hudební hvězdy fandil. V internetových diskuzích a na sociálních sítích si vybudoval pověst neoblíbeného pokrytce, který sám o sobě nic neznamená a jen Ivetu využívá pro své účely a záměry. O tom, jak Iveta od Rychtáře utekla do zahraničí s pomocí Zdeňka Macury, jsme psali v minulém dílu našeho seriálu.

Rychtář si pak pro ni do Itálie dojel a brzy po tomto skandálu se rozhodl, že si spojení s Ivetou pojistí.

Skromná svatba

Svatba Ivety s Rychtářem byla tak trochu překvapením. V reality show, kterou vysílala jedna dnes už zaniklá televize – a v níž diváci mohli sledovat osudy zpěvačky – prohlásila totiž Iveta, že se jí strašně uleví, když se Rychtáře zbaví. To bylo rok předtím, než se vzali. Hodně se tehdy psalo o domácích konfliktech, pravdou ale je, že Iveta byla tehdy opět silně pod vlivem alkoholu a prášků.

Možná ji chtěl před pitím a sebezničením Rychtář skutečně chránit, ať už jeho skutečný cíl byl jakýkoliv, ale v daném stavu už to stejně nebylo možné. Bývalo by to chtělo lidský přístup nějakého psychologa a ne tvrdou ruku muže, který neměl dobrou pověst. K žádosti o Ivetinu ruku došlo krátce poté, co ji propustili z léčebny v Bohnicích.

V restauraci plné lidí vytasil Rychtář prsten a navrhl, že se vezmou. Svatba samotná nebyla nijak drahá. „Šaty jsem si půjčila, líčila jsem se sama a s vlásky mi pomohla Pepova sestra,“ prozradila Iveta.

Odhady nákladů se pohybovaly kolem 20 tisíc korun.

Co věděla kamarádka?

O tom, že Iveta vnímala tehdy svět už ne moc realisticky, svědčilo i to, že údajně dokonce uvažovala, že by měla s Rychtářem dítě. Nebylo to ale možné fyziologicky, lékaři u ní zjistili gynekologickou vadu, kvůli které už do jiného stavu přijít nemohla. Ani těhotenství by jí ale stejně nezachránilo od zkázy. Iveta jí kráčela mílovými kroky vstříc.

Podle svědectví jedné její kamarádky, zveřejněného v médiích po zpěvaččině smrti, prý Iveta uvedené ženě telefonovala, že chce od Rychtáře odejít. Už předtím se jí údajně svěřovala s tím, že dochází i k domácímu násilí. Tvrdila, že manžel je zlý a že už dál zkrátka nemůže. Kamarádka ale bohužel odjížděla na zaplacenou dovolenou, takže Ivetě nemohla okamžitě pomoci.

Domluvily se ale, že po návratu zapracují na zpěvaččině rozvodu. K tomu ale už bohužel nikdy nedošlo.

Než se kamarádka vrátila z exotického zájezdu, Iveta se rozhodla pro radikální řešení.

Na smrt se pěkně oblékla!

Psal se konec dubna 2014. Iveta požádala svého muže, aby se s ní šel ven projít. Rychtář později popisoval, že zpěvačka byla zesláblá, protože málo jedla. „Šli jsme jen kolem rybníka a posadili se tam na lavičku,“ uvedl. Iveta se prý tehdy upřeně dívala na projíždějící vlaky. Právě na místě, kam zamířila svůj pohled, druhý den skoncovala se životem. Bez zajímavosti není, že se tak stalo 29.

dubna, tedy v den, kdy Rychtář slavil narozeniny. Měl to být od Ivety „dárek“ za utrpěná příkoří? Rychtář sám tvrdil, že si toto datum vybrala proto, aby na ni nikdy nezapomněl. Vstříc smrti kráčela nešťastná hvězda oblečená do oděvů světových značek a vzala si i zlaté šperky.

Podle vyjádření psychologů si tím udělala poslední velkou radost na světě a vzhledem k tomu, jak vypadala, byl pro ni výběr oblečení určitým zadostiučiněním. Po Ivetině smrti se objevily různé názory, spekulace a výčitky. Zdeněk Macura označil Rychtáře za vraha a ani veřejné mínění nebylo vdovci nijak nakloněno.

Rychtářova bývalá žena přišla se šokujícím svědectvím, že jí před časem Iveta telefonovala s prosbou o pomoc.

Zpěvačce, která toho mohla v životě tolik dokázat, a která své možnosti z velké části promarnila, ale nedokázal pomoci nikdo.

Povídání o matce uvádí syna do rozpaků

Syn Artur Štaidl (23) se k sebevraždě své maminky dlouho do médií nechtěl vyjadřovat. Až v rozhovoru pro prestižní deník uvedl: „Představte si tohle: jedu metrem, někdo za mnou přijde a řekne, že je mu to líto, že měl mámu rád. A teď – bavte se o takové věci s cizími lidmi. Není to příjemné. Na druhé straně jsem rád, když někdo řekne, že měl mámu rád. Takže nevím, co s tím.

Je to strašně zvláštní pocit.“ Artur zdědil talent po obou rodičích a jistě něco v životě dokáže, stín rodinné tragédie ale nad ním bude viset celý život

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...