Povzbuzující koupel

Jste v podzimním období unavená? Trápí vás nespavost nebo jiné neduhy? Vyzkoušejte zázračnou koupel.

Možná jste dosud netušila, že koupel nemusí být jen příjemná, ale také užitečná. Zbaví vás všech chmur, posílí imunitu a taktéž vás může zbavit stresu a mírných depresí. Vytvořte si svoji vlastní, která vám zpestří večer.

Také vás může zajímat ...

Trochu si vyhrajte

Do misky nasypejte 250 g jedlé sody, přidejte 125 g kyseliny citronové, stejné množství kukuřičného škrobu a soli do koupele. Nezapomeňte ani na pár kapek esenciálního vonného oleje! Promíchejte.

Do rozstřikovače si vlijte dvě a půl lžíce oleje a jednu lžíci vody a pomalu dávkujte do směsi. Pokud chcete, aby koule byly barevné, přidejte potravinářské barvivo. Znovu si směs pečlivě zpracujte a pak tvarujte kuličky. Použijte formu na led či muffiny. Po 10 minutách je vyndejte a nechte dva dny vysychat.

Bylinková sůl

Abyste dosáhla maximálního účinku, pořiďte si sůl z Mrtvého moře, která má sama o sobě léčivé účinky. Běžně ji seženete v drogerii. Vyberte si bylinky, které chcete použít.

Může to být rozmarýn, šalvěj, bobkový list, bazalka nebo klidně tymián. Záleží jen na vaší fantazii. Nic nezkazíte ani čokoládou, medem nebo vanilkou. Připravte si velkou uzavíratelnou nádobu nebo sáček.

Na dno nasypejte sůl, na to poskládejte vrstvu bylinek, pak přidejte opět sůl a další vrstvu bylinek. Pokračujte, dokud nebude nádoba alespoň z poloviny plná. Navrchu by pak měla zůstat jako poslední sůl.

Ještě než nádobu nebo sáček uzavřete, přidejte dvě kapky stoprocentního esenciálního oleje a kávovou lžičku oleje olivového. Pořádně protřepejte a nechte pár dní odležet. A pak už si jen užívejte nerušenou relaxaci.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama