Přesvědčila jsem se, že lidem se má důvěřovat!

Bála jsem se zbytečně a pak jsem se za to styděla.

Loni v létě jsem během dovolené zjistila, jak náš život ovlivňují předem dané názory, obavy a předsudky.

Do složité situace se člověk může dostat kdekoliv, v cizině je to komplikovanější. Někdy ale všechno vypadá dramatičtěji, než jak to nakonec ve skutečnosti dopadne.

Manžel se vydal pro pomoc

Jsme s manželem ze staré školy a tak jezdíme na dovolenou po Evropě autem. Nápad vyrazit do rumunských hor pocházel z jeho hlavy, já se dost bránila. Přiznám na rovinu, že jsem se bála. To prostředí mi připadalo nebezpečné, málo civilizované, zkrátka místo, kde se může člověk dočkat i přepadení. Nechala jsem se ale přemluvit.

Také vás může zajímat ...

Všechno probíhalo bez problémů až do chvíle, kdy se nám v zapadlé oblasti uprostřed hor porouchalo auto. Prostě najednou přestalo jet. Nejlepším řešením by bylo zatelefonovat pro pomoc, ale nebyl tam ani signál a kromě toho bychom stejně nevěděli, jaké číslo volat. Manžel se rozhodl, že dojde do nejbližší vesnice pro pomoc, to bylo ale pěkných pár kilometrů daleko.

Já jsem zůstala v autě sama.

Snažila jsem se hrát na hrdinku, ale uvnitř jsem se třásla strachem.

Neznámých mužů jsem se bála

Moje obavy zesílily ze dvou důvodů. Jednak se zatáhlo a hrozilo, že přijde bouřka. A za druhé u mě po chvíli zastavilo auto s nějakým místním mužem. Nepůsobil na mě moc důvěryhodně a mně se okamžitě hlavou honily nejčernější myšlenky. Zamkla jsem se v autě a odmítala komunikovat. Muž se ale nedal odbýt. Nakonec jsem otevřela okénko. Posunky jsem naznačila nepojízdnost našeho auta.

Dotyčný odjel a za chvíli se vrátil s dalším mužem. Překonala jsem strach a dovolila, aby se podívali pod kapotu. Ten druhý muž byl automechanik a zřejmě šikovný, protože když jsem ho pustila k volantu, náš vůz nastartoval. Oba se pak usmáli, rozloučili se a odjeli. Když se vrátil manžel, udělala jsem si z něho legraci, že jsem auto spravila sama.

Pravdu jsem mu řekla, až poté, co jsme znovu vyrazili vstříc dalším dobrodružstvím.

Zdena B. (51), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...