Princ z Pretty Woman

Magazín People ho kdysi zvolil nejpřitažlivějším žijícím mužem světa. Určitě i proto miliony žen na celém světě sahají po kapesníčku pokaždé, když se na obrazovkách objeví Pretty Woman. V hlavní roli je dnes Richard Gere.

Dlouho to vypadalo, že z mladého Richarda Gera (66) vyroste nadějný hudebník a skladatel. Veškerý volný čas trávil u piana, a dotáhl to až tak daleko, že na klavírní sólo, které předvedl ve filmu Pretty Woman, nepotřeboval dubléra. Na střední škole se zase zdálo, že by se mohl stát sportovní hvězdou. Svou školu velmi úspěšně reprezentoval v gymnastice, lakrosu a lyžování. Obrovský veletoč ale předvedl hned po maturitě, kdy se nechal zapsat na univerzitu Massachusetts. Předmět: Filozofie, východní náboženství. Ačkoliv velkou část svého života následně obětoval buddhismu, po dvou letech ze studií utekl. A stal se hercem. „Připouštím, že bych si v té době nevsadil ani cent na to, že to dotáhnu tak daleko.Je to úplný zázrak. Jsem totiž založením strašný trémista, a jestli něco nenávidím, tak jsou to konkursy. Naštěstí jsem se k většině svých velkých rolí dostal bez nich.“ Stejně skromně přijal fakt, že je považován za jeden z největších sex symbolů současnosti.

Richard Gere_Julia Roberts_pretty woman

„Nikdy jsem se svou krásou neopájel. A stejně tak je na tom má žena Carey. Vždycky mi říká, že nechápe, co na mně ostatní ženy vidí. Podle ní jsem úplně stejně sexy, jako většina mužů, které potkává na ulici,“ řekl kdysi a dodal: „Opravdu si nepamatuju, že bych měl někdy pocit, že jsem velká hvězda. “ Bylo jen otázkou času, kdy se charismatický fešák bude starat o vyprodané sály multikin. Poprvé na sebe hodně nahlas upozornil ve snímku Americký gigolo. A pak přišla moderní pohádka. Pretty Woman.„Původně to měl být hodně temný film o šlapce a bohatém samolibém podnikateli, který ji po prožité noci a zaplacení domluvené částky vykopne zase zpátky na ulici,“ vzpomíná Gere a dodává, že se mu naštěstí podařilo přesvědčit producenty, že příběh má daleko větší potenciál. A tak se z thrilleru stala moderní pohádka. „Nikdy si nemůžete na začátku natáčení říct, že teď natočíte legendu. Vezměte si jen mě a Julii Roberts. Když jsme spolu po pár měsících točili romantickou komedii Nevěsta na útěku, zdaleka to mezi námi nefungovalo tak, jako u Pretty Woman.

A nikdo z nás nevěděl, proč.“ Čtete správně. Gere si nerozuměl s ženou. Ale spíše to byla výjimka. Ve skutečném životě si na přízeň okouzlujících žen opravdu stěžovat nemohl. Na premiérový vstup do stavu manželského si ale počkal poměrně dlouho – do 37 let.Jeho první ženou se v roce 1991 stala o dvanáct let mladší modelka Cindy Crawford. Ta po čase přiznala, jak jí vadilo, když jí její muž sem tam připomněl velký věkový rozdíl. „Občas mi lezl krkem, když mi dával najevo, že se toho mám ještě dost co učit. Že jsem ještě ve věku, kdy se pořád měním. Právě od něj jsem to slyšet nechtěla.“ Byl to hlavní důvod, proč tohle manželství už po necelých pěti letech skončilo? Nebo rozhodl fakt, že zapřisáhlý buddhista Gere věnoval v té době dlouhým meditacím mnohem více času, než byla jeho překrásná manželka schopná tolerovat? Také podruhé sáhl hollywoodský krasavec po modelce.

shutterstock_129770195

Dodejme, že kromě krásné tváře má Carey Lowell samozřejmě i výrazné herecké vlohy. Obě přednosti využila po boku Timothyho Daltona coby Bond Girl ve filmu Povolení zabíjet. Tři roky spolu Carey a Richard chodili, a pak se v utajení vzali. „Pořád jsme řešili, kde se vezmeme, koho pozveme, kde bude hostina. Pak jsme si ale jednou řekli, že to stačilo, sebrali jsme naše děti, pár dobrých přátel a prostě jsme se vzali,“ líčil poněkud nezvyklou předsvatební atmosféru herec.

O pár měsíců později se zase svěřil se svými úžasnými manželskými pocity. „Carey totálně změnila můj život. Dala mu smysl. Cítím se díky ní v manželství daleko šťastnější a uvolněnější, než kdykoliv dřív.“ Zatímco svatbu tutlal, fakt, že z něj půvabná Carey Lowell už předtím v jeho padesáti letech konečně udělala otce, oslavoval ve velkém. Zvlášť, když mu porodila syna Homera. Ani manželství číslo dvě nevydrželo navěky.Po dvanácti letech pár oficiálně oznámil, že se spolu rozchází. V hollywoodských kuloárech se hodně nahlas mluvilo o tom, že půvabná Carey nechtěla nadále přihlížet, jak nestárnoucí Richard Gere nadále balí jiné ženy. Ten momentálně svou pozornost zaměřil do Španělska, odkud pro změnu pochází jeho dosud poslední přiznaná láska Alejandra Silva. Ta naopak kvůli svému milenci už nějakou dobu pendluje mezi Madridem a New Yorkem. Strávili spolu dokonce i dovolenou. Nekonečný lov hollywoodského krasavce pokračuje dál. Dojde i na svatbu číslo 3?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...