Přítelkyni, která pro Waldemara Matušku hodně udělala, připravil zpěvák drsný konec!

Nejslavnější čeští svůdníci – 4.díl

V dobách jeho největší slávy po Waldemaru Matuškovi (†76) toužily zástupy žen. Milovník života toho dokázal využívat. Pak si jeho srdce napořád získala už jen jediná žena.

Narodil se sice v Košicích, ale to byla víceméně náhoda. Maminka Waldemara Matušky (†76) tam totiž vystupovala jako operetní zpěvačka na turné. Příliš nechybělo a Walda přišel na svět přímo při představení – do košické porodnice ho dovezli doslova za pět minut dvanáct.

Také vás může zajímat ...

První manželství ovlivnila tragédie

Co se žen týkalo, tak do manželství vstoupil Waldemar v padesátých letech, kdy o něm vlastně vůbec nikdo nevěděl. Možná by s první ženou i zůstal, jenže manželství zasáhla velmi krutá tragédie. Waldova žena přivedla na svět dvojčata, dvě holčičky.

Budoucí zpěvák tehdy žil v západních Čechách. Dětem bohužel v nemocnici dali lékaři špatnou látku při očkování proti neštovicím. Obě holčičky bojovaly dva měsíce o život, ale potom zemřely. Páru se narodil ještě syn, jenže to už k záchraně manželství nestačilo.

Koncem 50. let začal Waldemar stoupat ke své hvězdné slávě. V roce 1960 nastoupil do divadla Semafor a brzy se stal velkým idolem. Samozřejmě to s sebou neslo přízeň mnoha žen.

Když se pak začal prosazovat i Karel Gott (†80), tak se fanynky populární hudby dělily na ty, které šílely po Waldovi a na ty, kterým učaroval božský Kája.

Zasnoubil se s ní v den narozenin!

Osudovým mužem se stal Waldemar pro herečku Jitku Zelenohorskou (73), i když byl o dost starší. Potkali se na konkurzu k filmu Kdyby tisíc klarinetů. Walda se prý na Jitku podíval, ukázal na ni prstem a řekl, že bude jeho. Mladičkou Jitku nebylo těžké získat.

Zpětně pak vzpomínala, jak byla vykulená z jeho divokosti v posteli a také z toho, jak je Waldemar vyvinutý. Jitka se do zpěváka hodně zamilovala a spoustu toho pro něho obětovala. V době, kdy měl finanční problémy a neměl ani kde bydlet, ho dokonce vzala do své rodiny, která bydlela v maličkém bytě.

„Naši spali v kuchyni, já v předsíni a bráchové s Waldou v pokoji. Ač jsme neměli žádné peníze, byla to krásná doba,“ vzpomínala Jitka později. Poté, co se Waldemarovi začalo dařit lépe, pustil se do přestavby bytu v centru Prahy, na Václavském náměstí.

Jitka měla za to, že tam bude žít s ním, jako jeho manželka. Vždyť se s ní zasnoubil, dokonce přímo na její narozeniny! Netušila, jak brutální konec její láska nakonec vezme.

Proti silnější soupeřce neměla šanci

Na scéně se totiž objevila zdatná sokyně a soupeřka v lásce, která se ukázala být silnější a neporazitelnou. S Olgou Blechovou (71) se Waldemar znal už z dřívějška. Poprvé jí viděl v Liberci, kde koncertoval – ale to bylo Olze teprve čtrnáct let.

Do zpěvákova života se vrátila v době, kdy s ním jako s jistotou počítala Jitka Zelenohorská. A Waldemar si vybral právě Olgu. V době, kdy byl zrovna v zahraničí, zařídil přes svého tajemníka, že z budovaného bytu na Václaváku musela Jitka odejít a Olga se tam nastěhovala.

Jitka vypadla tak rychle, že si ani nemohla vzít některé ze svých věcí. Ocitla se v podstatě téměř na ulici, musela pak další dva roky přespávat u různých známých. Pro Waldemara znamenala tahle změna i konec jeho bohémského života.

Pokud si předtím mohl užívat náklonnost fanynek v plné míře, vedle Olgy už by si to netroufl a vlastně ani neměl důvod. Stala se z nich nerozlučná dvojice. Měli spolu syna.

V roce 1986 pak celá rodina emigrovala do Spojených států, protože Waldemarovi hrozil zákaz činnosti. Na Floridě nakonec všichni zůstali a s pomocí krajanů se jim postupně začalo dařit. Zdravotní problémy pak už nedovolily zpěvákovi vrátit se do rodné země, když se změnil režim.

Pohřbu se raději vyhnula, aby nedošlo k nějakému konfliktu!

Herečka Jitka Zelenohorská, která v 80. letech ukončila kariéru, se naposledy viděla s Waldemarem rok před jeho smrtí. Studenou sprchou pro ni muselo být jedno z předchozích setkání, kdy jí zpěvák vůbec nepoznal.

Poté, co podlomené zdraví přivedlo hudební legendu za hranice smrti, konal se v Praze velkolepý pohřeb. Jitka se ho nezúčastnila, aby nedošlo k hádce mezi ní a Waldemarovou ženou. Rozloučila se s ním sama, při jedné návštěvě hřbitova na Vyšehradě, kde je zpěvák pohřben.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama