Pro krásné zuby

Jen čistit si je nestačí. Zubům je zapotřebí věnovat mnohem víc péče.

Není pasta jako pasta

Také vás může zajímat ...

Přírodní zubní pasta je k zubům nejšetrnější. Neobsahuje žádné chemické látky. Pokud se vám zdá ale taková pasta příliš drahá, můžete sáhnout i po klasické, ale musí obsahovat fluor, který chrání zubní sklovinu před kazem. Nesmíte ho ale polykat, pro organismus je vysoce škodlivý.

Dentální nit

Nit vyčistí mezizubní prostor, kam se s kartáčkem nikdy nedostanete. Právě mezi zuby se daří bakteriím ze všeho nejlépe, a proto nesmíte jeho čištění podceňovat. Zubní nit používejte pravidelně, vždy jen jednou denně.

Omezte sladké

Bakterie mají rády cukr. Pokud pijete slazený nápoj nebo jíte sladké, měli byste si po jejich konzumaci ihned vyčistit zuby, jinak vám klesne pH zubního povlaku pod 5,5. Sklovina ztratí některé minerály a začne se tvořit kaz.

Jezte zásadité potraviny

Kazu předejdete i tehdy, budete-li pravidelně jíst zásadité potraviny. Těmi jsou hlavně ovoce a zelenina. Ty se ale snažte konzumovat hlavně v syrovém stavu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...