Probiotika a prebiotika – vyznáte se v nich?

V našem trávicím traktu tvoří bakterie ekosystém. Když dojde k jeho narušení, potýkáme se se zdravotními potížemi jako jsou například průjmy a další.

K narušení systému může dojít i vlivem užívání některých léků, například antibiotik, infekcí, zánětu, stresu či nesprávným stravováním. Vrátit vše znovu do rovnováhy pomáhají prebiotika.

Také vás může zajímat ...

Probiotika Jsou to kultury mikroorganismů, které nám pomáhají s trávením, ovlivňují naši imunitu, chrání před patogenními bakteriemi a díky produkci vitamínu K jsou užitečné při srážení krve, navíc pomáhají vytvářet přirozenou bariéru proti vpádu škodlivých bakterií zvenčí.

Koupíte je jako léčivé přípravky i doplňky stravy v různých formách a každý takový přípravek obvykle obsahuje více kmenů bakterií. Nejčastější druhy jsou bakterie mléčného kvašení, které mění laktózu a další cukry na kyselinu mléčnou a jsou důležité například při léčbě průjmů a salmonelózy.

Často se objevují v kombinaci s bifidobakteriemi, které podporují imunitní systém, dále s kvasinkami, které pomáhají při cestovatelských průjmech.

Můžete je užívat jak při akutních problémech, tak i preventivně, jsou vhodná pro všechny věkové kategorie, a pokud je třeba, lze je užívat i dlouhodobě.

Prebiotika
Aby vše dobře fungovalo, je ideální užívat probiotika v kombinaci s prebiotiky. To jsou nápomocné látky, které tvoří pro probiotika jakousi potravu, a vytvářejí jim tak vhodné prostředí pro jejich růst a množení. Je to například rozpustná vláknina, kterou můžete přirozeně získat z ovoce a zeleniny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...