Provoňte si svůj domov léčivou vůní

Nachlazení, rýma či chřipka. Bohužel, v zimním období v době kovidu nejsou tyto nemoci ničím výjimečným. Bránit se jim ale můžete pomocí přírodních éterických olejů. Podívejte se, jak.

1. Na kašel

Také vás může zajímat ...

Když všichni kolem kýchají a smrkají, je dobré preventivně nakapat do aromalampy takové olejíčky, které pročistí vzduch a poradí si s viry a bakteriemi.

To dokáže např. pomeranč, mandarinka, citron, grep, majoránka či jalovec. Můžete je používat jednotlivě, nebo ve směsích. Citrusové olejíčky mají také pozitivní vliv na naši náladu, což v šedivých dnech není k zahození.

2. Na rýmu
Aromaterapie přispěje k průchodnosti nosních dutin a tím zmírní vaše obtíže. Neznámějším olejem užívaným pro zlepšení dýchání při rýmě je tea tree olej.

Ten můžete použít nejenom do aromalampy, ale můžete si ho v případě potřeby, třeba v autobuse, nakapat na kapesníček a inhalovat jeho vůni. Pozor, používání eukalyptového éterického oleje není vhodné pro děti mladší šesti let a často i pro vás.

3. Na imunitu

Pokud vám rýma, lidově řečeno „spadne na průdušky“ nastal čas pro použití oleje z borovice lesní. Přináší úlevu při onemocněních dolních dýchacích cest, usnadňuje odkašlávání, ulehčuje dýchání a odhleňuje.

Pozitivně působí na vaši imunitu a je vhodný i při problémy s astmatem. ro klidný spánek, když máte kašel, se doporučuje uklidňující levandule. Nakapejte ji do odpařovače na topení v ložnici.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama